ARTICOLE

Esti in cautarea unui Manager de vanzari zonal? Cum sa scrii un anunt de angajare atractiv

Ai nevoie de un Manager de vanzari zonal? Primul pas in gasirea unui candidat ideal este redactarea unui anunt de angajare atractiv. Afla care sunt responsabilitatile unui Manager de vanzari zonal si scrie un anunt care sa atraga cei mai buni candidati.

Rolul si importanta unui Manager de vazari zonal

Managerul de vanzari zonal este responsabil de un lant de magazine dintr-o anumita zona. Acesta este superiorul direct al managerilor de magazin, iar scopul acestuia este sa se asigure ca magazinele satisfac nevoile clientilor, si gasesc noi metode pentru dezvoltarea afacerii si cresterea eficientei.

Model de anunt de angajare pentru Manager de vanzari zonal

Acum ca ai aflat care este rolul si importanta unui Manager de vanzari zonal poti scrie un anunt de angajare atractiv.

Responsabilitatile unui Manager de vanzari zonal:

Cerinte:

Gasirea unor strategii de dezvoltare a afacerii pentru a asigura succesul pe termen lung al magazinelor.

Stabilirea de standarde si obiective pentru fiecare magazin in parte si fiecare departament, daca este vorba despre un magazin mixt.

Supravegherea operatiunilor si optimizarea modului de lucru pentru a creste eficienta personalului.

Recrutarea si angajarea managerilor de magazine, cand situatia o cere, precum si instruirea acestora.

Indrumarea managerilor de magazin spre atingerea obiectivelor si consilierea acestora spre a avea o colaborare fructuoasa cu angajatii magazinului. Cand situatia o impune, intervine pentru rezolvarea conflictelor.

Se asigura ca managerii respecta legile si reglementarile privind siguranta angajatilor si a clientilor.

Efectueaza gestiunea financiara pentru a se asigura ca magazinele aduc profit.

Se asigura ca personalul respecta politicile si liniile directoare ale companiei.

Vine cu solutii creative si practice pentru a solutiona problemele ce pot aparea parcursul zilelor.

Isi tine la curent superiorii privind problemele ce apar si intocmeste rapoarte lunare privind situatia financiara a magazinelor.

Ajuta conducerea cu tot ceea ce este necesar pentru deschiderea unui nou magazin.

Se asigura ca site-ul magazinului din regiune respecta liniile directoare si protocoalele companiei.

Stabileste programe de formare pentru personalul magazinelor, cu scopul de a imbunatati rezultatele vanzarilor.

Monitorizeaza si controleaza inventarul fiecarui magazin si se asigura ca acesta nu ramane fara stocuri.

Competente si calificari:

Experienta de minim doi ani ca Manager de vanzari zonal si/sau manager de magazin; Cunoasterea masuratorilor si principiilor evaluarii performantei; Experienta in lucrul cu calculatorul; Limba engleza, nivel avansat; Bune abilitati de comunicare si lucru in situatii de stres; Excelente abilitati organizationale si de conducere; Abilitati analitice si de rezolvare a problemelor; Orientarea spre obtinerea de rezultate.

Beneficii oferite: Salariu motivant (in functie de cunostinte si experienta). Stabilitate, mediu de lucru placut si o atmosfera relaxata.

Desigur, poti enumara orice alte beneficii le oferi angajatilor.

Descrierea companiei

La final se cere o scurta descriere a companiei, astfel incat viitorul angajat sa stie pentru cine urmeaza sa lucreze.