Tehnoredactor Editura

Universul Juridic SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigură punerea în pagină a manuscriselor sau a materialelor primite.
Propune, dacă e cazul, layout-uri proprii, pentru machetarea interioară a cărţilor.
Pregăteşte şi listează materialele pentru trimiterea în tipografie.
Efectuează alte activităţi editoriale.

Spirit creativ: propune layout-uri pentru machetele de interior ale cărţilor sau pentru alte materiale
Este absolut necesară experienţă Pre-Press:
- Finalizarea documentelor în vederea trimiterii în tipar (verificare, adaptare/corectare format, obţinerea unui document stabil din punct de vedere tipografic);
- Crearea pdf-urilor finale pentru tipar.

CERINTE

Cunoaşterea foarte bună a regulilor de tehnoredactare.
Cunoaşterea bună a limbii române.
Cunoaşterea softurilor specifice:
InDesign – foarte bine;
Pachetul Microsoft Office, foarte bine;
Adobe Acrobat Professional, foarte bine;
Photoshop – bine.
Este un plus cunoaşterea şi a altor softuri eventual necesare, dar nu e obligatorie:
PageMaker, QuarkXpress, Corel, Illustrator.
Experienţă în domeniu: minimum 3 ani.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix
Bonuri de masa