Specialist Tehnic Presales

ALTFACTOR

Job expirat

RESPONSABILITATI

realizează analiza nevoilor beneficiarului și intocmește documentații tehnice specifice;
identifică și formulează soluția tehnică în acord cu exigențele beneficiarului și cu cerințele specifice pe care le poate impune procedura de ofertare;
descrie soluțiile pe care le poate oferi firma, valorificând punctele forte ale acestora ca avantaje competitive in procesul de ofertare;
asigură asistență în faza de contractare și consultanță pe parcursul implementării soluțiilor ofertate;

CERINTE

absolvent de studii superioare în domeniul IT;
experiență de participare directă în faza de presales în cadrul unor proiecte IT majore;
experiență în intocmirea documentațiilor tehnice pentru soluții software;
experiență de minim 5 ani în domeniul IT și minim 3 ani într-o poziție similară;
cunostințe avansate privind framework-uri si tehnologii IT;
constituie un avantaj experiența în relația cu antreprenorii, partenerii, subcontractorii în faza de formulare a soluțiilor;
cunoasterea standardelor aplicabile în IT;

BENEFICII OFERITE

pachet salarial individualizat, în funcție de experiență;
pentru persoanele din afara județului există posibilitatea relocării în Galați, în condiții avantajoase;
condiții de lucru într-un ambient foarte plăcut, într-o echipă tânără, ce apreciază provocarile și soluțiile inteligente;
posibilitatea dezvoltării unei cariere într-un mediu organizațional creativ și profesionist.

Firmă privată, ALTFACTOR Galaţi activează în domeniul producţiei de software educaţional. În acord cu principiile de bază ale sistemului e-learning şi standardele internaţionale în domeniu, firma propune produse integrate care cuprind o importantă componentă informaţională structurată după principii pedagogice moderne şi întregită de un design dinamic şi de instrumente educaţionale interactive.
Firma beneficiază de o experienţă semnificativă, portofoliul său cuprinzând, printre altele, cca 3.000 de lecţii în format electronic ce acoperă o paletă vastă de discipline, utilizate în peste 8.000 de instituţii de învăţământ din ţară.

AltFactor este implicat în numeroase proiecte din domeniul e-learning. Firma participă în cadrul unor proiecte cu finanţare naţională si europeană, dezvoltând aplicaţii ale instruirii asistate de calculator în diverse sectoare de activitate.