DIRECTOR GENERAL

DASCONSULT

Job expirat

RESPONSABILITATI

DASCONSULT selecteaza in vederea angajarii pe perioada nedeterminata, pentru clientul sau, companie cu capital strain, din domeniul constructiilor de masini, utilaje, cu un numar de aproximativ 1000 de angajati, o persoana energica, pentru a ocupa functia de DIRECTOR GENERAL.

Responsabilitati:
-Stabileste obiectivele generale ale firmei in concordanta cu strategia elaborata de consiliul de administratie
-Aproba bugetul de venituri si cheltuieli (BCV) si rectificarile acestuia
-Identifica oportunitati de afaceri
-Monitorizeaza piata si identifica tendintele de dezvoltare;
-Identifica si atrage resursele necesare pentru implementarea noilor idei de afaceri;
-Reprezinta firma in relatiile protocolare cu furnizorii, clientii si alte organizatii cu impact real/potential asupra rezultatelor firmei
-Asigura managementul firmei
-Participa la elaborarea si implementarea sistemelor de raportare si a sistemului de calitate - ISO 9001;
-Dezvolta mijloace de motivare a personalului din subordine;
-Asigura un climat de comunicare si incurajare a initiativei care sa contribuie la atingerea obiectivelor stabilite.

CERINTE

- studii superioare management, finante,tehnic, MBA (constituie avantaj);
- experienta pe o pozitie manageriala minim 5 ani
- experienta profesionala de minim 8 an
- cunostinte necesare: cunoasterea generala a mediului de afaceri romanesc, legislatie, management financiar
- aptitudini necesare: planificare si organizare, abilitati de negociere, spirit organizatoric, echilibru emotional, capacitate de a evalua si a lua decizii, capacitate de a lucra cu oamenii
-caracteristici de personalitate: gandire strategica, spontaneitate, spirit practic, abilitati de comunicare, sociabilitate, tact, amabilitate, conducerea si controlul oamenilor
-cunostinte de limba engleza la nivel avansat
-cunostinte solide de utilizare a PC: Microsoft Office(Word, Excell, Power Point), Internet, Outlook

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;
- mediu de lucru dinamic;

Puteti transmite CV-uri si scrisoare de intentie in limba romana si pe e-mail la adresa dasconsult_mru@yahoo.com
Pentru detalii suplimentare despre compania noastra puteti accesa oricand site-ul nostru www.dasconsult.ro

DASCONSULT este o companie specializata in servicii de resurse umane, oferind solutii complete in multe domeniile de activitate.
Avem experienta in Distributie, Mentenanta, Productie, Servicii Tehnice, Finante, Contabilitate, Marketing si V¿nzari, F.M.C.G., Domeniul Juridic, Resurse Umane, IT, Facility, Aprovizionare, Energie si Utilitati.

Serviciile DASCONSULT sunt special concepute, adaptindu-se tuturor solicitarilor:
- CONSULTANTA RESURSE UMANE
- PLANIFICAREA INSTRUIRILOR & DEZVOLTARE PERSONAL
- ASSESSMENT CENTER/ DEVELOPMENT CENTER
- HEAD – HUNTING & EXECUTIVE SEARCH
- RECRUTARE SI SELECTIE
- LEASING DE PERSONAL

Avand experienta locala si internationala, DASCONSULT este partenerul de afaceri care vede succesul Dumneavoastra ca pe propriul sau succes.