Secretara

terra imobil

Job expirat

RESPONSABILITATI

CERINTE

UTILIZARE PC
CUNOSCATOR AL LIMBII ENGLEZE AVANSAT
ABILITATI DE COMUNICARE, DE LUCRU IN ECHIPA
REZISTENTA LA STRES

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut
- pachet salarial atractiv
- excelente oportunitati de dezvoltare personala

DESCRIEREA FIRMEI

Descrierea firmei:

Terra reprezint? o investi?ie in viitorul celor care i?i doresc s? de?in? imobile construite ?i amenajate conform ultimelor tendin?e in materie de design, fiind cotat? in prezent ca liderul pie?ei ie?ene ?i una din cele mai valoroase companii imobiliare din ?ar?.
Ap?rut? pe pia?a ie?ean? in anul 1996, Compania Imobiliar? Terra ?i-a creat in timp o bun? reputa?ie prin profesionalism, experien??,onestitate. Suntem in permanen?? la dispozi?ia clien?ilor no?tri, oferind servicii de intermediere imobiliar? ?i consultan?? in domeniul imobiliar.
Sub noul nume, Trustul Terra continu? s? ofere servicii de calitate ?i posibilitatea de a colabora cu o echip? tan?r?, dinamic?, care prin serviciile oferite pune mai presus de orice eficien?a in rezolvarea solicit?rilor dumneavoastr?.

Descrierea postului:

1. Atingerea obiectivelor lunare individuale prind valoarea tranzac?iilor incheiate, dimensionarea portofoliului de clien?i, situa?ia vizion?rilor efectuate
2. Cercetarea ?i identificarea de noi oportunit??i pe pia?a imobiliar?
3. Crearea ?i actualizarea bazei de date: clien?i, obiective imobiliare
4. Preg?tirea, redactarea anun?urilor publicitare ?i asigurarea unei staregii de publicitate corespunz?toare prin colaborarea cu Departamentul Marketing
5. Men?inerea ?i dezvoltarea portofoiului de clien?i
6. Prospectarea pie?ei imobiliare ?i selectarea propriet??ilor conform cerin?elor clien?ilor
7. Intocme?te mapa de prezentare pentru ofertele proprii de interes: fi?a de prezentare a imobilului, fotografii, schi?e
8. Preg?tirea ?i negocierea antecontractelor de vanzare – cump?rare, a contractelor de vanzare – cump?rare, de inchiriere
9. Consilierea clien?ilor privind solu?ii de finan?are a achizi?iilor, promovand produsele b?ncilor colaboratoare
10. Urm?re?te intocmirea dosarelor de credit ale poten?ialilor clien?i interesa?i, precum ?i transmiterea lor b?ncilor in cauz? spre aprobare;
11. Inso?e?te clien?ii la notariat, in vederea semn?rii contractului de vanzare-cump?rare ?i este prezent in momentul pred?rii-primirii imobilului;
12. Redacteaz? ?i prezint? la timp rapoartele lunare de activitate.

Cerinte:

1. Minim studii medii
2. Experien?? in domeniu: min 1-2 ani
3. Cun?tin?e operare calculator
4. Abilit??i de negociere, persuasiune ?i comunicare
5. Capacitate de organizare, analiz? ?i decizie
6. Atitudine proactiv?

Oferta (bonusuri, beneficii):

1. Pachet salarial motivant:conform Sistemului de Salarizare
2. Training de specialitate
3. Condi?ii de munc? deosebite, intr-un mediu dinamic, stimulativ ?i competitiv
4. Posibilit??i de dezvoltare personal? ?i profesional?