Despre terra imobil

Descrierea firmei:

Terra reprezint¿ o investi¿ie în viitorul celor care i¿i doresc s¿ de¿in¿ imobile construite ¿i amenajate conform ultimelor tendin¿e în materie de design, fiind cotat¿ în prezent ca liderul pie¿ei ie¿ene ¿i una din cele mai valoroase companii imobiliare din ¿ar¿.
Ap¿rut¿ pe pia¿a ie¿ean¿ în anul 1996, Compania Imobiliar¿ Terra ¿i-a creat în timp o bun¿ reputa¿ie prin profesionalism, experien¿¿,onestitate. Suntem în permanen¿¿ la dispozi¿ia clien¿ilor no¿tri, oferind servicii de intermediere imobiliar¿ ¿i consultan¿¿ în domeniul imobiliar.
Sub noul nume, Trustul Terra continu¿ s¿ ofere servicii de calitate ¿i posibilitatea de a colabora cu o echip¿ tân¿r¿, dinamic¿, care prin serviciile oferite pune mai presus de orice eficien¿a în rezolvarea solicit¿rilor dumneavoastr¿.

Descrierea postului:

1. Atingerea obiectivelor lunare individuale prind valoarea tranzac¿iilor încheiate, dimensionarea portofoliului de clien¿i, situa¿ia vizion¿rilor efectuate
2. Cercetarea ¿i identificarea de noi oportunit¿¿i pe pia¿a imobiliar¿
3. Crearea ¿i actualizarea bazei de date: clien¿i, obiective imobiliare
4. Preg¿tirea, redactarea anun¿urilor publicitare ¿i asigurarea unei staregii de publicitate corespunz¿toare prin colaborarea cu Departamentul Marketing
5. Men¿inerea ¿i dezvoltarea portofoiului de clien¿i
6. Prospectarea pie¿ei imobiliare ¿i selectarea propriet¿¿ilor conform cerin¿elor clien¿ilor
7. Întocme¿te mapa de prezentare pentru ofertele proprii de interes: fi¿a de prezentare a imobilului, fotografii, schi¿e
8. Preg¿tirea ¿i negocierea antecontractelor de vânzare – cump¿rare, a contractelor de vânzare – cump¿rare, de închiriere
9. Consilierea clien¿ilor privind solu¿ii de finan¿are a achizi¿iilor, promovând produsele b¿ncilor colaboratoare
10. Urm¿re¿te întocmirea dosarelor de credit ale poten¿ialilor clien¿i interesa¿i, precum ¿i transmiterea lor b¿ncilor în cauz¿ spre aprobare;
11. Înso¿e¿te clien¿ii la notariat, în vederea semn¿rii contractului de vânzare-cump¿rare ¿i este prezent în momentul pred¿rii-primirii imobilului;
12. Redacteaz¿ ¿i prezint¿ la timp rapoartele lunare de activitate.

Cerinte:

1. Minim studii medii
2. Experien¿¿ în domeniu: min 1-2 ani
3. Cun¿tin¿e operare calculator
4. Abilit¿¿i de negociere, persuasiune ¿i comunicare
5. Capacitate de organizare, analiz¿ ¿i decizie
6. Atitudine proactiv¿

Oferta (bonusuri, beneficii):

1. Pachet salarial motivant:conform Sistemului de Salarizare
2. Training de specialitate
3. Condi¿ii de munc¿ deosebite, într-un mediu dinamic, stimulativ ¿i competitiv
4. Posibilit¿¿i de dezvoltare personal¿ ¿i profesional¿

Job-uri:

Aceasta companie nu are oferte de joburi create

Contact

, Iasi