Responsabil Securitate si Sanatate in Munca - Orastie

MANPOWER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Manpower ofera suport in recrutare clientului sau, companie multinationala, pentru ocuparea postului sus mentionat cu urmatoarele responsabilitati:

- coordonarea activitatilor de securitate, sanatate in munca/ situatii de urgenta/protectia mediului;
- colaborarea cu autoritatile in domeniul securitatii si sanatatii in munca/situatiilor de urgenta/protectiei mediului;
- organizarea programului de protectie contra incendiilor;
- identificarea pericolelor si evaluarea riscurilor pentru componentele sistemului de munca;
- elaborarea si urmarirea indeplinirii planului de prevenire si protectie, monitorizarea si actualizarea acestuia;
- planificarea instruirii personalului si intocmirea tematicilor de instruire si urmarire a respectarii planificarii;
- efectuarea controalelor periodice interne la locurile de munca;
- intocmirea rapoartelor, a raportarilor si a statisticilor specifice domeniului sau de activitate.

CERINTE

- experienta in domeniul securitatii, sanatatii in munca/situatiilor de urgenta/protectiei mediului;
- studii superioare tehnice;
- certificat Inspector SSM (80 ore);
- certificat Evaluator Riscuri in domeniul SSM (180 ore);
- certificat Cadru Tehnic PSI;
- limba engleza -nivel avansat;
- cunostinte operare PC - nivel avansat;
- experienta in aria industriala/productie.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;
- bonuri de masa.

ManpowerGroup este recunoscut la nivel mondial ca fiind lider in servicii inovatoare cu forta de munca. Expertiza noastra si experienta pe diverse domenii de activitate ne permit sa previzionam pulsul schimbarilor de pe piata muncii si sa actionam la timp in beneficiul partenerilor nostri.
Suntem proactivi oferind candidatilor si clientilor nostri servicii competitive, ajutandu-i sa castige in Lumea muncii Contemporane.
ManpowerGroup este prezent in Romania din 2003, avand deschise pana in prezent 12 agentii in 9 orase (Bucuresti, Timisoara, Brasov, Cluj, Iasi, Ploiesti, Craiova, Pitesti si Sibiu).
Compania este specializata in: plasare de forta de munca permanenta si pe baza de contract, munca temporara, payroll, gestiune si administrare de contracte, externalizare, evaluare si selectie, formare, consiliere de cariera, precum si servicii de consultanta pe probleme organizationale.
ManpowerGroup Romania este lider in furnizarea de solutii inovatoare cu forta de munca, creand si oferind solutii de mare impact ce permit clientilor sai sa isi sporeasca competitivitatea pe piata si sa isi atinga obiectivele de business. Resursele detinute, clientii internationali si reputatia dobandita, atrag candidati talentati, cu un nivel de educatie ridicat si profesionisti cu o experienta vasta in domeniul in care activeaza.