Medic specialitatea Recuperare Medicala - Constanta/Cluj

Medicover

Job expirat

RESPONSABILITATI

•Efectueaza consultatii, proceduri, tratamente si prescriptii in conformitate cu calificarea medicala, competentele suplimentare si specializarile pe care le are;
•Interpreteaza rezultatele investigatiilor medicale in limita competentelor detinute;
•Informeaza pacientul in legatura cu afectiunea de care sufera, evolutie, prognostic;
•Completeaza si prelucreaza informatiile din dosarul medical al pacientilor;
•Isi desfasoara activitatea in conformitate cu ghidurile clinice, cunostintele medicale actuale si oficial acceptate de societatile stiintifice si cu procedurile interne ale companiei;
•Efectueaza trimiteri argumentate la alti specialisti;
•Comunica cu medicul personal (medicul generalist) si cu medicii specialisti in vederea rezolvarii cazului, conform protocolului stabilit.

CERINTE

•Disponibilitate de colaborare: 2 ore/saptamana pentru inceput, cu posibilitati de extindere a programului dupa 3 luni;
Cunostinte medicale solide si experienta in specialitate;
•Foarte bune abilitati de comunicare;
•Orientare catre client;
•Cunostinte medii de limba engleza si operare PC.

DESCRIEREA FIRMEI

DESCRIEREA COMPANIEI:

Medicover este o companie suedeza de asistenta medicala ce s-a detasat pe piata serviciilor medicale private prin modalitatea unica de management a starii de sanatate a abonatilor sai pe baza sistemului "medic personal" si a prevenirii bolilor grave prin controale periodice.

Medicover opereaza in Romania direct in 11 centre medicale proprii, dintre care 5 in Bucuresti si cate unul in Cluj, Constanta, Focsani, Iasi, Timisoara, Ploiesti si Brasov.

Suntem o echipa de profesionisti, uniti de respectul fata de oameni si dorinta de a fi de ajutor. Integritatea, orientarea catre client, flexibilitatea, proactivitatea, sunt valori si calitati in care credem.

Indiferent de profesie, de zona in care urmeaza sa-si desfasoare activitatea sau de locul pe care il ocupa in structura organizationala, candidatul pe care il cautam are abilitati si cunostinte specifice pozitiei pentru care aplica, este pasionat de calitate, are o atitudine proactiva, se adapteaza sau chiar provoaca si sustine schimbarea, este o persoana integra, castigand increderea celor din jur, are capacitatea de a lucra si de a-i mobiliza pe ceilalti sa lucreze in echipa.

Pentru informatii suplimentare:
e-mail: resurseumane@medicover.ro
Telefon: (00 4021) 310 16 99
Fax: (00 4021) 310 17 43
Web: www.medicover.ro