Contabil

Fundatia Romana pentru Copii, Comunitate si Familie

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Operatiuni casierie
-Plata numerar facturi, bonuri fiscale,contracte sponsorizare, salarii
-Preluare si verificare delegatii, deconturi
-Intocmire registru de casa zilnic
-Inregistarea in contabilitate a documentelor contabile si a extraselor bancare
-Ridicare numerar, ordine de plata si extrase
-Verificare inregistrari contabile banca
-Receptia si evidenta imobilizarilor si a obiectelor de inventar
-Arhivare documente

CERINTE

-Absolvent de studii superioare economice
-Capacitate si disponibilitate de/pentru invatare, rigurozitate, meticulozitate.
-Bune abilitati de utilizare PC, excel

BENEFICII OFERITE

-Mediu de lucru placut
-Supervizare
-Salariul minim pentru studii superioare

CV-urile si scrisorile de intentie sunt asteptate la adresa de email: adela@frccf.org.ro, pana in 19 august a.c.

Vor fi contactati doar candidatii ale caror CV-uri sunt selectate.

Misiunea Fundatiei Române pentru Copii, Comunitate si Familie este sprijinirea copiilor vulnerabili si marginalizati, pentru ca acestia sa creasca într-un mediu familial protector, sa beneficieze de educatie si de serviciile medicale de care au nevoie.

De zece ani, FRCCF deruleaza proiecte în Transilvania si este una dintre cele mai mari si stabile organizatii neguvernamentale românesti din domeniul protectiei copilului. În prezent, programele sale cuprind judetele Alba, Cluj, Bihor si Satu Mare. Sprijinul este acordat prin programul de dezvoltare comunitara urbana si rurala, in cadrul centrelor de zi.