Animator socio-educativ

Fundatia Romana pentru Copii, Comunitate si Familie

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Desfăşoară activităţi recreative, de socializare, valorificare a aptitudinilor, sportive, cu adolescenţii
Scopul activităţilor este de motivare pentru implementarea programelor de intervenţie, formarea deprinderilor de viaţă independentă.

CERINTE

- Pregătire în domeniul socio-uman, de preferinta arta dramatica
- Cursuri de specializare -animaţie
- Experienţă în activităţi de animaţie
- Abilităţi de relaţionare
- Toleranţă, autonomie individuală, responsabilitate socială, respectarea şi promovarea drepturilor copilului

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru plăcut
- Standarde profesionale înalte
- Posibilitate de dezvoltare profesională
- Venit brut de 700 lei

CV-urile si scrisorile de intentie sunt asteptate pana in 8 iuliea.c. la email:adela@frccf.org.ro

Doar candidatii ale caror CV-uri sunt selectate vor fi contactati!

Fundaţia Română pentru Copii, Comunitate şi Familie anunţă concurs pentru postul de animator socio-educativ, în medie 4 ore/zi, în cadrul proiectului "Clujul Are Suflet".

Proiectul îţi propune facilitarea integrării socio-profesionale a adolescenţilor şi tinerilor din familii defavorizate şi din sistemul de protecţie a copilului, prin servicii în cadrul centrului de zi, adecvate nevoilor lor de dezvoltare şi integrare socială.

Fundaţia Română pentru Copii, Comunitate şi Familie este organizaţie neguvernamentală activă în domeniul protecţiei copilului, cu o experienţă în domeniu de peste 10 ani