INSPECTOR PROTECTIA MUNCII SI PSI

DR.PENDL&DR.PISWANGER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Competentele generale la locul de munca
- Asigurarea evaluarii riscurilor de accidentare si imbolnavire
profesionala
- Asigurarea auditarii securitatii si sanatatii in munca la nivelul
unitatii sis a stabileasca nivelul de securitate
- Controlul, pe baza programului de activitate, a tuturor locurilor de munca in scopul prevenirii accidentelor de munca si imbolnavirilor profesionale
- Instruirea si informarea salariatilor in domeniul protectiei
muncii
- Participarea si acordarea avizului la angajarea personalului
- Asigurarea evaluarii cunostintelor dobandite in procesul de instruire prin examene, teste, etc.
- Competente specifice
- Elaborarea listei cu dotarea personalului cu echipamente individuale de protectie si de lucru
- Participarea la cercetarea accidentelor de munca si tinerea evidentei acestora
- Colaborarea cu serviciul medical in fundamentarea programului de masuri de protectie a muncii.
- Controlul, pe baza programului de activitate, a tuturor locurilor de munca in scopul prevenirii accidentelor de munca si imbolnavirilor profesionale;
- Instruirea si informarea salariatilor in domeniul protectiei muncii;
- Alcatuirea comitetului de securitate si sanatate in munca.

CERINTE

- Experienta intr-o pozitie similara in activitati de productie 5 ani;
- Atestat de protectia muncii valabil;
- Cunostiinte solide legislative privind protectia muncii si PSI;
- Cunostinte PC (MS Offoce : Word, Excel);
- Studii superioare (de preferat in domeniul protectiei mediului);
- Buna cunoastere a legislatiei aplicabile in Romania, privind protectia muncii;

P&P Romania este o companie de consultanta in domeniul resurselor umane specializata in recrutare si servicii complete auxiliare recrutarii, cu capital mixt romano-canadian, parte a retelei P&P, infiintata in 1980 de catre Dr.Pendl si Dr. Piswanger in Viena, care combina experienta vestica cu buna cunoastere a pietei romanesti.
Decisiv pentru succesul nostru este succesul dumneavoastra
Clientul nostru, companie internationala prezenta in Romania, este unul dintre cei mai importanti jucatori de pe piata locala de zahar si amidon.
Datorita dezvoltarii permanente a facilitatilor sale de productie, clientul nostru doreste sa angajeze pentru fabrica sa din Buzau Inspector Protectia Muncii si PSI