Security Specialist

TNT Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura integritatea premiselor, bunurilor TNT si a marfurilor ce tranziteaza locatiile TNT Romania;
- initiaza, implementeaza local si verifica procedurile de securitate TNT;
- livreaza si verifica insusirea training-ului de securitate catre angajatii TNT;
- raporteaza incidentele/ evenimentele conform politicii TNT;
- comunica eficient si asigura legatura permanenta cu serviciile similare ale TNT Express si ale clientilor locali, atunci cand este cazul.

CERINTE

- Studii superioare
- Minim1 an experienta in domeniu
- Permis de conducere cat B
- Cunostinte de operare PC,
- Cunoasterea limbii engleze
- Cunoasterea sistemelor de securitate si a tehnicilor de investigare
- Orientat spre rezultate
- Atentie la detalii
- Abilitati de comunicare
- Capacitate de a lucra independent si cu supervizare minima

BENEFICII OFERITE

Conform politicii SC TNT Romania SRL

TNT, componenta a concernului international TPG, este liderul european in distributia prin curierat expres, intern si international, logistica si servicii internationale de expediere. TNT are cea mai larga retea de transport din Europa si ofera o gama variata de servicii de transport aerian si rutier. In ceea ce priveste timpul de tranzit in sistem de curierat expres, TNT asigura livrarea de documente si colete la destinatie in maxim 24 de ore pe piata interna si in 24-48 ore in majoritatea tarilor lumii. TNT opereaza in peste 230 de tari, respectiv in mai multe tari decat numarul statelor membre ONU.