Personal Contabil

Petrom

Job expirat

RESPONSABILITATI

Printre diversele masuri de modernizare a Petrom se numara si reinnoirea cu succes a organizarii Departamentului Financiar. Eforturile noastre includ toate procesele si activitatile conexe, armonizarea si centralizarea sistemelor IT&C si a proceselor economice in cadrul unitatilor operationale. Acest proces ne va conduce la crearea celui mai mare Centru de Servicii din Europa de sud-est. Centrul nostru de Servicii modern ¿ si locat;ia necesara pentru desfasurarea activitatii ¿ vor fi in Bucuresti.

Viitoarea dumneavoastră poziţie:
În calitate de contabil competent şi priceput, preluaţi, din punct de vedere profesional, diverse sarcini interesante într-unul dintre noile departamente de contabilitate ale Centrului nostru de Servicii:
 Contabilitate Furnizori
 Contabilitate Clienţi
 Registrul Jurnal
 Contabilitate Mijloace Fixe
 Contabilitate de Gestiune
 Salarizare

Veţi acorda sprijin uneia dintre aceste echipe, înregistrând toate tranzacţiile corespunzătoare într-unul dintre departamente, şi veţi sprijini compilarea bilanţului nostru lunar/trimestrial şi anual, precum şi toate sarcinile administrative corespunzătoare în acest sens. Pentru toate cerinţele interne, veţi fi o persoană de contact competentă.

Aţi absolvit cu succes studiile economice ¿ de preferinţă în contabilitate ¿ şi, în prezent, sunteţi în căutarea unei noi provocări în cadrul unui lider de piaţă multinaţional orientat către viitor. Aveţi experienţă în lucrul cu produsele MS-Office ¿ în special MS-Excel ¿ şi, în mod ideal, sunteţi deja un utilizator SAP experimentat.
În afara cunoştinţelor funcţionale şi profesionale, punctele dvs. forte sunt munca independentă şi precisă. Profilul dvs. este completat de faptul că vă bucuraţi de succes în cadrul unei echipe şi daţi dovadă de flexibilitate în cadrul operaţiunilor noastre zilnice.

CERINTE

- Diploma de licenta in studii economice, cu accent deosebit pe contabilitate, control sau alte studii în domeniul financiar;
- Minim 2 ani de experienta in contabilitate, dobandita, de preferinta, in cadrul unei firme de consultanta sau al unei companii multinationale;
- Cunostinte solide intr-unul din urmatoarele domenii: contabilitate furnizori, contabilitate clienti, registrul jurnal, contabilitatea costurilor, contabilitatea salariilor sau a mijloacelor fixe;
- Cunostintele de SAP FI/CO reprezinta un atu important si, de asemenea, de preferinta, cunostintele despre standardele internationale de contabilitate (IFRS);
- Buna cunoastere a limbii engleze reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de a munci în echipe profesioniste si motivate;
- Sarcini si responsabilitati incitante intr-o organizare contabila moderna;
- Oportunitati de cariere interesante intr-o companie internationala si cu un lider pe piata europeana, precum si dezvoltarea si invatarea continua a celor mai bune practici;
- Birouri moderne cu cea mai noua infrastructura IT&C.

Aplicati la: recrutare@petrom.com

PETROM S.A. (www.petrom.com), member of the OMV Group, is the leading Romanian company and the largest oil and gas producer in South-Eastern Europe.
Amongst various measures to modernize Petrom, we are successfully renewing our Finance organization. Our efforts include all related processes and activities, harmonizing and centralizing IT&C systems and business processes across business units. This venture will lead us to establish the largest Service Center in South-Eastern Europe.