Operations Supervisor

Dr.Pendl&Dr.Piswanger SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, KONE, este una dintre companiile-lider in furnizarea de solutii complete in domeniul instalarii, modernizarii si intretinerii ascensoarelor si scarilor rulante. La nivel international, KONE are 30.000 de angajati in peste 50 de tari. KONE a devenit lider tehnologic in domeniu prin inovatii de tipul primului ascensor machine-room-less viabil din punct de vedere comercial.
In acest moment Kone, pentru a-si extinde echipa din Romania, cauta o persoana calificata pentru a ocupa pozitia de Operations Supervisor.

Principalele responsabilitati:
- Elaborarea si prezentarea de solutii complexe de ascensoare, optimizari, reproiectari.
- Realizarea/coordonarea realizarii desenelor si documentatiilor tehnice aferente
- Coordonarea si urmarirea activitatii pe santierele de executie a lucrarilor de investitii;
- Supravegherea activitatii subcontractantilor
- Elaborarea documentelor privind planificarea derularii investitiei;
- Administrarea documentelor si bugetului la nivelul investitiei gestionate incluzand urmarirea executiei proiectelor de catre subcontractori
- Mentinerea profitabilitatii proiectelor

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele cerinte:

- Studii superioare tehnice – avantaj Inginer constructor sau electrotehnist
- Experienta in managementul ( coordonarea) proiectelor minim 5 ani in domeniul constructiilor cu implicare atat in proiectare cat si in executie.
- Experienta in domeniul ascensoarelor – minim 3 ani – reprezinta un avantaj
- Aptitudini calculator, MS Office, Autocad, alte tooluri de proiectare similare
- Abiliati de negociere, flexibilitate, orientare spre rezolvare de probleme, capacitate de automotivare
- Cunostinte foarte bune de engleza tehnica,
- Permis de conducere categoria B;

Toate aplicatiile vor fi tratate cu confidentialitate.
Vor fi contactati doar acei candidati ale caror CV-uri au fost selectate.

Dr.Pendl si Dr. Piswanger Romania este o reputata companie de consultanta in domeniul resurselor umane, specializata in recrutare si servicii complete auxiliare recrutarii, parte a retelei P&P, infiintata in 1980 in Viena.
Decisiv pentru succesul nostru este succesul dumneavoastra!