Inginer Vanzari

Dr.Pendl & Dr.Piswanger Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- cerceteaza piata si stabileste relatii cu potentialii clienti ai Organizatiei;
- mentine relatiile la nivel comercial, tehnic, operational si rezolva problemele aparute;
- dezvolta relatiile cu clientii actuali;
- intocmeste analiza clientului in vederea acordarii de conditii speciale;
- stabileste cu clientii conditiile comerciale (discount, modalitate de plata, modalitate si termen de livrare, disponibilitate produse);
- intretine baza de date si completeaza datele clientilor;
- intocmeste oferte comerciale si ofera suport tehnic clientilor, conform ofertei existente si a conditiilor de vanzare;
- verifica primirea ofertelor de catre clienti;
- urmareste circuitul ofertelor pana cand acestea devin comenzi ferme, precum si indeplinirea conditiilor contractuale stabilite (livrare, incasare).

CERINTE

- studii in domeniul tehnic - electric, electronic sau automatizari;
- cunostinte informatice (Word, Excel);
- cunostinte de limba engleza (germana avantajos);
- carnet de conducere categoria B;
- abilitati de negociere, de comunicare, spirit organizatoric si de lucru in echipa;
- disponibilitate la deplasari;
- experienta in vanzarea de produse tehnice.

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial atractiv.

P&P Romania este o companie cu capital romano-canadian, care ofera consultanta in domeniul resurselor umane, specializata in recrutare si servicii complete auxiliare recrutarii.Ca membra a retelei P&P, infiintata in 1980 de catre Dr.Pendl si Dr. Piswanger in Viena,combina experienta vestica cu buna cunoastere a pietei romanesti.
Orientarea noastra este catre excelenta si performanta, politica de preturi si garantia oferita pentru serviciile noastre sunt bazele unei bune colaborari pe termen lung.
Decisiv pentru succesul nostru este succesul dumneavoastra.