Customer service representative (nightshift)

TNT Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prealerteaza exporturile in serviciul premium de extern si intern,
- tine legatura cu hub-urile TNT care proceseaza materiale overnight,
- urmareste comenzile IRP din tarile cu fus ora diferit de cel al Romaniei,
- corespondeaza cu statiile TNT urmarind problemele din timpul zilei conform escalation policy,
- proceseaza inregistrarile my TNT din timpul zilei

CERINTE

- Studii medii (superioare constituie avantaj),
- Excelente abilitati de comunicare,
- Limba Engleza - nivel avansat (a doua limba straina constituie un avantaj),
- Cunostiinte PC,
- Disponibilitate pt lucrul in ture,
- Team player.

BENEFICII OFERITE

Conform politicii companiei

numai candidatii selectati vor fi contactati

TNT, componenta a concernului international TPG, este liderul european in distributia prin curierat expres, intern si international, logistica si servicii internationale de expediere. TNT are cea mai larga retea de transport din Europa si ofera o gama variata de servicii de transport aerian si rutier. In ceea ce priveste timpul de tranzit in sistem de curierat expres, TNT asigura livrarea de documente si colete la destinatie in maxim 24 de ore pe piata interna si in 24-48 ore in majoritatea tarilor lumii. TNT opereaza in peste 230 de tari, respectiv in mai multe tari decat numarul statelor membre ONU.