Coordonator Service & After Sales

Dr.Pendl & Dr.Piswanger Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, companie internationala prezenta in Romania, este unul dintre cei mai importanti jucatori de pe piata locala de Sisteme de Energie Autonoma.

ATRIBUTII
- Contactarea clientilor actuali si clientilor potentiali privind vanzarea de contracte de service
- Prospectarea si analizarea pietei pentru rezolvarea din punct de vedere tehnic a problemelor specifice Departamentului de Vanzari si Service & After Sales, inclusiv contactarea posibililor parteneri capabili sa rezolve diferite probleme tehnice in teritoriu in numele Departamentului Industrial
- Cunoasterea in detaliu a tuturor produselor din punct de vedere tehnic si operational pentru a dezvolta si sustine tehnic activitatea de service, garantie si post garantie, in conditii optime
- Intocmirea documentatiei tehnice pentru produse
- Acordarea de asistenta tehnica la punerea in functiune a produselor
- Acordarea de asistenta tehnica a produselor aflate in perioada de garantie si la nevoie in post garantie
- Suport tehnic permanent pentru echipa de vanzari, pentru echipa de after sales si pentru utilizatorii produselor
- Permanenta legatura cu Directorii de Produs din exteriorul tarii, referitor la documentatii tehnice, caracteristici tehnice produse, etc.
- Coordonarea echipei si activitatii de after sales
- Intocmirea si urmarirea derularii contractelor de service
- Intocmirea fiselor de punere in functiune (start-up) a echipamentelor
- Intocmire baza de date cu echipamentele livrate (tipul echipamentului, seria si nr. echipamentului, data livarii, data punerii in functiune, ore de functionare, data interventiei, motivul interventiei, ce piese au fost schimbate). Pregatirea si organizarea stocului de piese de schimb si consumabile pentru perioada de garantie si / sau post garantie
- Dotarea echipei de service cu scule si echipamente specializate pentru operarea si interventia in bune conditii
- Tine evidenta sculelor si echipamentelor specializate pentru activitatile de service si interventie
- Participarea la inventarierea produselor
- Participarea la expozitii, simpozioane, conferinte, etc.
- Pastreaza confidentialitatea in raport cu clientii, concurenta, colaboratorii si cu alte categorii de persoane fizice si juridice
- Responsabilitati privind asigurarea calitatii produselor

CERINTE

- Studii superioare tehnice (electric, electronic sau automatizare)
- Experienta de minim 5 ani intr-un post similar
- Abilitati specifice: abilitati in conversatie, disponibilitate pentru delegatii
- Cunostinte tehnice: teoretice si practice specifice produselor Departamentului Industrial
- Carnet de conducere categoria B
- Limba straina: engleza ¿ nivel ridicat (vorbit, scris, citit)

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv (salariu fix plus comision)

P&P Romania este o firma romaneasca, cu capital mixt romano-canadian, care combina experienta vestica cu buna cunoastere a pietei romanesti.
Ca parteneri si consultanti va sprijinim in recrutarea de personal, pentru a va asigura un succes de durata. Avem un stil practic de lucru, orientat in permanenta catre cerintele clientului si eficienta.
Clientii nostri stiu sa aprecieze acest stil si au incredere in noi. Astfel, ne-am dezvoltat si ne putem numara printre cei mai experimentati consultanti.
Ca membri ai organizatiei InterSearch suntem in permanenta legatura cu companii de consultanta din intreaga lume, iar prin participarea la seminarii si conferite internationale ne perfectionam continuu munca noastra. Impreuna discuam proiectele dvs. si stabilim cele mai eficiente (potrivite) metode de lucru. Rapid si activ punem in aplicare etapele stabilite si va informam in permanenta de stadiul desfasurarii proiectului.
Orientarea noastra este catre performanta, politica de preturi si garantia oferita pentru serviciile noastre sunt bazele unei bune colaborari pe termen lung. Decisiv pentru succesul nostru este succesul dumneavoastra.