Cautam persoane dornice de a lucra intr-un domeniu inedit, cu solutii software inovatoare, dezvoltate de o echipa cu experienta in domeniul in care activeaza.

Candidatul ideal este o persoana interesata sa invete lucruri noi si sa inteleaga procesele logistice ale unei companii.

Cunostinte necesare:

- cunostinte de baza de date. Dorinta de a invata administrare si programare baze de date

- cunostinte despre aspectele operationale ale unei companii.

- cunostinte MS Office avansate (Word,, Excel, Power Point)

- cunostinte MS Project si notiuni despre Project Management

- abilitati de comunicare, scris si vorbit limba Romana

- gandire analitica (posibilitatea de a pune intr-un document simplu, pe intelesul tuturor, un proces operational)

- cunostinte hardware (echipamente specifice WMS, calculatoare ,servere, imprimante)

- cunostinte retelistica

- cunostinte administrare sisteme de operare server MS Server

 Descriere postului:

Consultantul WMS trebuie sa realizeze activitati diferite care nu se repeta de la un proiect la altul. Acesta va lucra impreuna cu echipa de programare si analiza coordonati de Project Manager. Un proiect de implementare al aplicatiei WMS in cadrul Axes software se desfasoara urmand pasii:

- intelegerea cerintelor de implementare a clientului conform documentului de analiza - Blue Print

- configurarea aplicatiei software dezvoltata de catre Axes Software.

- dezvoltarea de functionalitati noi pentru aplicatie functie de complexitatea proiectului la care se lucreaza si specificul acestuia.

- testarea configurarilor si dezvoltarilor in aplicatie

- implementarea solutiei in cadrul depozitului(elor)

- instruirea utilizatorilor aplicatiei

- asistenta post implementare a proiectului pana la predarea acestuia departamentului de suport.

Cerintele postului sunt:

- configurarea aplicatiei software xTrackWMS, cu timpul se vor realiza si programari la nivelul bazei de date

- supravegherea procesului de testare al aplicatiei configurate

- implicarea in procesul de intocmire al manualelor de utilizare ale aplicatiei

- implementarea solutiei la client

- realizarea procesului de instruire impreuna cu trainerii interni Axes Software

- finalizarea implementarii proiectului prin semnarea PV-urilor cu clientul

- predarea proiectului catre departamentul de suport

- implicarea in vizite la client in etapa de Presales

Oferta (Bonusuri):

Salariu calcualt functie de perdormante

Bonusuri proiect

Bonuri de masa