Reprezentant Vanzari - Cluj si Brasov

Dr.Pendl&Dr.Piswanger SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Mareste baza de clienti a firmei ¿i volumul vanzarilor prin atragerea de noi clienti: contacteaza, prezinta oferta de produse, convinge ¿i negociaza (in anumite limite) cu potentialii clienti incheierea de contracte folosind resursele puse la dispozitie de firma (telefon, fax, email, masina);
- Se familiarizeaza ¿i asimileaza in detaliu oferta comerciala pentru categoria de produse de care este responsabil (toate produsele de pe ofertele companiei: vospele lavabile si alchidice, adezivi, amorse, diluanti, tencuieli decorative, vopsele pentru ¿igl¿ ¿i acoperi¿, baze de colorare pentru colorarea în sistem tintometric, finisaje decorative cu efecte speciale, lacuri, vopsele pentru uz industrial, etc.);
- Reprezinta firma la targurile ¿i expozitiile specializate
- Negociaza ¿i semneaza contracte cu clientii firmei, in limita competentei acordate de catre Directorul National
- Raporteaza Directorului National saptamanal/zilnic dupa caz, problemele aparute in derularea activitatilor curente ale postului si solutii de rezolvare a acestora
- Realizeaza planificarea activitatii saptamanale
- Este responsabil de realizarea targetului pe zona alocata

CERINTE

Clientul nostru, companie nationala, este unul dintre cei mai importanti jucatori de pe piata locala producatoare de lacuri si vopsele.
Datorita dezvoltarii permanente a facilitatilor sale, clientul nostru doreste sa angajeze persoana potrivita pentru posturile de Reprezentant Zonal Vanzari, zona NV si Centrul tarii.

CERINTE
- Studii superioare
- Experienta in vanzarile de lacuri si vopsele sau in domeniul materialelor de constructii
- Abilitati de comunicare, spontaneitate, putere de convingere, abilitati de negociator, disponibilitate pentru delegatii, seriozitate, constiinciozitate
- Carnet de conducere categoria B
- localizat in Cluj sau Brasov

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv (salariu fix plus comision din vanzari)
- Masina, telefon, laptop

P&P Romania este o companie de consultanta in domeniul resurselor umane specializata in recrutare si servicii complete auxiliare recrutarii, cu capital mixt romano-canadian, parte a retelei P&P, infiintata in 1980 de catre Dr.Pendl si Dr. Piswanger in Viena, care combina experienta vestica cu buna cunoastere a pietei romanesti.
Decisiv pentru succesul nostru este succesul dumneavoastra