Tehnician Calitate - Automotive

MANPOWER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Manpower va ofera sansa de a interactiona cu o companie recrunoscuta in domeniul automotive in vederea angajarii in postul de Inspector Calitate.
Acest rol va sprijini dezvoltarea dumneavoastra datorita responsabilitatilor care va vor fi alocate:

- gestionarea problemelor si semnalarea actiunilor care au ca scop imbunatatirea continua a procesului de productie;
- identificarea neconformitatilor aparute la nivel calitativ si propunerea actiunilor corective;
- efectuarea ispectiei vizuale si dimensionale a reperelor;
- stabilirea prioritatilor in materie de control, cu scopul de a indeplini planul de productie;
- completaea si monitorizarea diagramelor de control;
- efectuarea masuratorilor si intocmirea graficelor de control;
- inregistrarea rebuturilor in sistemul electronic.

CERINTE

- experienta in domeniul calitatii in industria automotive;
- cunostinte si abilitati privind: controlul procesului de fabricatie, gestionarea actiunilor corective, elaborarea rapoartelor de calitate, utilizarea AMC-urilor companiei;
- cunoasterea sistemelor de calitate ISO TS 16949, ISO 9001;
- experienta in utilizarea echipamentelor de masura si control;
- cunostinte de desen tehnic;
- competente PC: Microsoft Office;
- limba engleza - nivel mediu;

BENEFICII OFERITE

- salaru de baza;
- tichete de masa;
- taining-uri.

ManpowerGroup este recunoscut la nivel mondial ca fiind lider in servicii inovatoare cu forta de munca. Expertiza noastra si experienta pe diverse domenii de activitate ne permit sa previzionam pulsul schimbarilor de pe piata muncii si sa actionam la timp in beneficiul partenerilor nostri.
Suntem proactivi oferind candidatilor si clientilor nostri servicii competitive, ajutandu-i sa castige in Lumea muncii Contemporane.
ManpowerGroup este prezent in Romania din 2003, avand deschise pana in prezent 12 agentii in 9 orase (Bucuresti, Timisoara, Brasov, Cluj, Iasi, Ploiesti, Craiova, Pitesti si Sibiu).
Compania este specializata in: plasare de forta de munca permanenta si pe baza de contract, munca temporara, payroll, gestiune si administrare de contracte, externalizare, evaluare si selectie, formare, consiliere de cariera, precum si servicii de consultanta pe probleme organizationale.
ManpowerGroup Romania este lider in furnizarea de solutii inovatoare cu forta de munca, creand si oferind solutii de mare impact ce permit clientilor sai sa isi sporeasca competitivitatea pe piata si sa isi atinga obiectivele de business. Resursele detinute, clientii internationali si reputatia dobandita, atrag candidati talentati, cu un nivel de educatie ridicat si profesionisti cu o experienta vasta in domeniul in care activeaza.