Inginer Mentenanta Electrica

MANPOWER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Manpower recruteaza pentru unul dintre clientii sai din industria automotive un Inginer Mentenanta Electrica.

Postul este disponibil in cadrul unei fabrici din Alba-Iulia.

Responsabilitati:

- raspunde de implementarea si controlul sistemelor de productie;
- pune in aplicare politica de mentenanta si planurile de intretinere preventiva;
- efectueaza upgrade si gestioneza backp-urile la software-ul masinilor de productie si a celorlalte echipamente;
- analizeaza probleme tehnice complexe pe masini si instalatii;
- face comenzi pentru materialele tehnice necesare optimizarii activitatii de intretinere;
- planifica activitatea de inlocuire a pieselor defecte precum si reviziile tehnice periodice la masini și instalatii;
- creaza proceduri preventive de instruire pentru utilaje;
- contribuie la imbunatatirea si simplificarea programului de mentenanta pentru partea electrica;
- raspunde de intretinerea/pastrarea arhivei de date si a documentatiei pentru partea electrica a masinilor.

CERINTE

- studii superioare in domeniul tehnic: electromecanica, electrica, automatica, informatica;
- experienta in utilizarea, intretinerea si depanarea echipamentelor specifice CNC-urilor si instalatiilor de automatizare;
- experienta in utilizarea softurilor specifice (STEP 5; STEP 7; TIA PORTAL; SIMOCOM A, U; ProTool etc.);
- intelegerea si interpretarea schemelor electrice de automatizare, scheme logice (Ladder Diagramm);
- cunostinte de limba engleza - nivel mediu / avansat;
- persoana implicata, orientata spre rezultate.

ManpowerGroup este recunoscut la nivel mondial ca fiind lider in servicii inovatoare cu forta de munca. Expertiza noastra si experienta pe diverse domenii de activitate ne permit sa previzionam pulsul schimbarilor de pe piata muncii si sa actionam la timp in beneficiul partenerilor nostri.
Suntem proactivi oferind candidatilor si clientilor nostri servicii competitive, ajutandu-i sa castige in Lumea muncii Contemporane.
ManpowerGroup este prezent in Romania din 2003, avand deschise pana in prezent 12 agentii in 9 orase (Bucuresti, Timisoara, Brasov, Cluj, Iasi, Ploiesti, Craiova, Pitesti si Sibiu).
Compania este specializata in: plasare de forta de munca permanenta si pe baza de contract, munca temporara, payroll, gestiune si administrare de contracte, externalizare, evaluare si selectie, formare, consiliere de cariera, precum si servicii de consultanta pe probleme organizationale.
ManpowerGroup Romania este lider in furnizarea de solutii inovatoare cu forta de munca, creand si oferind solutii de mare impact ce permit clientilor sai sa isi sporeasca competitivitatea pe piata si sa isi atinga obiectivele de business. Resursele detinute, clientii internationali si reputatia dobandita, atrag candidati talentati, cu un nivel de educatie ridicat si profesionisti cu o experienta vasta in domeniul in care activeaza.