TRANSLATOR - ASISTENT MANAGER VORBITOR DE LIMBA COREEANA

Hanna Instruments SRL Nusfalau

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asista seful ierarhic in probleme de comunicare, documentare si coordonare interna;
- primeste corespondenta (trimisa prin posta, electronic sau fax), o prezinta sefului ierarhic, o inregistreaza si o distribuie personalului caruia i-a fost repartizata;
- interpreteaza intr-un mod complex, exact si la momentul oportun toate discutiile in cadrul sedintelor;
- traduce actele si documentele care se inmaneaza de persoanele interesate

CERINTE

- experienta minim 1 an;
- disponibilitate pentru deplasari in tara / strainatate;
- cunostinte foarte bune de limba coreeana - conditie obligatorie;
- flexibilitate, dinamism, tenacitate, capacitate de negociere;
- fire sociabila, cu dorinta de a invata permanent si capacitate de lucru in echipa;
- cunostinte PC.

BENEFICII OFERITE

- oportunitatea lucrului intr-o echipa tanara si dinamica in cadrul unui concern international;
- posibilitatea dezvoltarii pe plan profesional;
- pachet salarial atractiv;
- bonuri de masa.

Hanna Instruments SRL activeaza din Ianuarie 2005 in Nusfalau - Zalau. Firma face parte din grupul de firme Hanna Instruments (www.hannainst.com) si are ca obiect de activitate cercetarea, productia si desfacerea de instrumente analitice de masura si control.
Grupul Hanna Instruments este unul dintre cei mai importanti producatori si distribuitori din domeniul instrumentatiei analitice de laborator si industriale.
Infiintata in Italia in 1978, actualmente cu Headquarter in USA, compania a cunoscut un ritm de dezvoltare rapid, ajungand in scurt timp lider mondial, insumand departamente de cercetare si dezvoltare, centre de productie si birouri de vanzari si distributie in mai mult de 35 de tari.