MANAGER VANZARI – MATERIALE PENTRU FINISAJ INTERIOR si EXTERIOR

LUXURY INTERIORS DESIGN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI :
- indeplineste obiectivele de vanzari/incasari ale companiei;
- promoveaza produsele firmei pe diverse canale de vanzare: revanzatori, arhitecti, designeri, firme de constructii, dezvoltatori, end-useri.
- creeaza, mentine si dezvolta baza de date si relatiile cu clientii, contribuie la diversitatea gamei de produse vandute ;
- prospecteaza piata in vederea identificarii de clienti noi
- intocmeste ofertele si urmareste feed-back-ul lor;
- identifica potentiali furnizori pentru produsele gestionate si negociaza contractele cu acestia
- studiaza piata tinta si realizeaza propuneri referitoare la strategiile de vanzari si marketing in vederea dezvoltarii vanzarilor pentru produsele gestionate
- intocmeste rapoarte de activitate si isi perfectioneaza continuu cunostintele tehnice despre produsele din gama;
- reprezinta interesele firmei pe piata din Bucuresti si sudul Romaniei

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
- cunostinte in comertului cu materiale de amenajari interioare si exterioare – amenajari pereti si ferestre (tapet, perdele si draperii, profile decorative arhitecturale din poliuretan), pardoseli (ceramica, parchet, mocheta), usi, mobilier, corpuri de iluminat, decking, etc.
- studii superioare in domeniul economic/tehnic reprezinta un avantaj
- experienta in vanzari
- exeprienta in lucrul cu ahitecti, proiectanti, firme de constructii, dezvoltatori, end-useri, etc.
- experienta in urmarirea de proiecte de amenajari
- foarte bune abilitati de comunicare si negociere( persuasiune si prezentare profesionala)
- abilitati de interrelationare cu clientii
- capacitate de a-si atinge obiectivele
- capacitate de planificare, organizare si control
- capacitate de a lucra echipa, rezistent la stres
- permis de conducere categ B
- seriozitate
- cunostinte de operare PC

BENEFICII OFERITE

Oferim:
-salariu fix;
-sistem de comisionare din incasari;
-masina, telefon mobil, laptop;
-Posibilitatea de a lucra intr-un mediu dinamic si tanar