DIRECTOR TEHNIC

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Supervizeaza activitatea fabricii pe probleme tehnice si a oamenilor din subordine;
- Participa la mentinerea performantei instalatiilor;
- Analizeaza studiile detaliate ale instalatiilor, masinilor si utilajelor legate de diferite alegeri tehnice;
- Pune in functiune/regleaza dispozitivele utilajelor respective tinand cont de parametrii de functionare (asigura functionarea tehnica a liniilor automate,asigura remedierilor tehnice);
- Asigura montarea echipamentelor hidraulice si pneumatice, participa la stabilirea amplasamentului acestora precum si la reglajul lor pe masinile/instalatiile de toate tipurile care utilizeaza tehnici complexe;
- Participa la definirea programului de mentenanta preventiva;
-Ofera informatii privind modul de functionare al utilajelor;
-Identificarea solutiilor optime la problemele tehnice si organizatorice aparute.

CERINTE

Studii superioare tehnice
-Cunostinte si experienta in tehnici si practici utilizate in intretinerea, repararea si instalarea liniilor automatizate din industria alimentara
-capacitate de asimilare rapida a informatiilor
-capacitate de analiza tehnica
-operare PC-MS Office
-avantaj cunosterea limbii engleze
- Rigurozitate, seriozitate, persoana organizata, cu bune abilitati de lucru in echipa.
-Aptitudini manageriale.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist si dinamic
-Pachet de beneficii motivant