Traineri/Profesori de limba germană

Nichita Valentina PFA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se caută traineri/profesori de limba germană colaboratori pentru un proiect de selectare şi recrutare de personal sanitar pentru Germania (exclusiv asistenţi medicali generalişti) care se derulează în mai multe centre din țară, în special în oraşele Vaslui, Bîrlad, Botoşani, Fălticeni, Suceava, Rădăuţi, Oneşti, Focşani.

Trainerii/Profesorii îşi desfăşoară activitatea de training/predare pe o perioadă variabilă (6 luni - 3 ani), la sfârşitul căreia cursanţii trebuie să atingă nivelul de limbă B2 (conform Cadrul european comun de referinţă pentru limbi străine).

Metoda de predare dorită este una interactivă şi dinamică, accentul punându-se, în special, pe abilităţile de vorbire şi înţelegere a limbii.

Participanţii la curs sunt tineri şi adulţi care frecventează sau au finalizat o şcoală postliceală, specializarea Asistent Medical Generalist.

Se caută traineri/profesori liber-profesionişti, dar se poate încheia şi un contract de muncă.

Responsabilităţi:
- pregătirea şi susţinerea orelor de curs la un nivel profesionist,
- monitorizarea şi evaluarea cursanţilor
- corectarea testelor, fişelor de lucru, etc.
- asigurarea existenţei unui portofoliu individual complet pentru fiecare cursant.

Interviul constă într-o discuţie cu managerul proiectului şi cu un responsabil al controlului calităţii. După caz, se poate susţine si o oră de curs de probă.

Pentru informaţii suplimentare, puteţi suna la 0040754344108 (Valentina Nichita)

CERINTE

Cerinţe:

Experienţa în domeniu constituie un plus, dar nu este un criteriu de excludere!
- studii de specialitate finalizate sau în curs de finalizare,
- foarte bune cunoştinţe de limbă,
- răbdare, seriozitate, punctualitate, entuziasm, creativitate,
- bune abilităţi de organizare şi comunicare.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

- remuneraţie motivantă,
- lucrul într-un proiect serios, cu acoperire naţională şi o durată de viaţă îndelungată,
- posibilitatea de a te forma şi perfecţiona ca trainer/ profesor de limba germană,
- punerea la dispoziţie a materialelor necesare,
- acoperirea costurilor de transport, sau după caz, a cazării (pentru navetă, respectiv relocare).

Persoană Fizică Autorizată ce activează în domeniul serviciilor de predare limbi străine și traduceri.