Analist bancar credite la Sucursala Vaslui

MKB ROMEXTERRA BANK S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii:
• Atrage noi clienti, identifica necesitatile de finantare ale clientului si ofera solutii corespunzatoare de creditare
• Structureaza tranzactiile, efectueaza scoring-ul, intocmeste referatul de credit, contractul de credit conform normelor si procedurilor de creditare specifice
• Asigura relatia banca-client in toate etapele procesului de creditare

CERINTE

MKB Romexterra Bank angajeaza analist bancar credite la Sucursala Vaslui
Cerintele postului:
• Studii superioare economice
• Cunostinte despre activitatea de creditare a persoanelor fizice si juridice
• Cunostinte despre reglementarile, normele si procedurile bancare în domeniul creditarii
• Cunostinte despre instrumentele de plata din piata bancara
• Cunostinte de limba engleza – nivel mediu
• Cunostinte de operare PC
• Experienta in domeniul bancar de minim 2 ani
• Orientare catre client
• Abilitati excelente de comunicare
• Gandire analitica
• Rezistenta la stres
• Persoana responsabila, cu initiativa si spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

Daca profilul dumneavoastra corespunde cerintelor descrise mai sus si doriti sa va alaturati echipei MKB Romexterra Bank, trimiteti CV-ul insotit de scrisoare de intentie, pana cel mai tarziu la data de 22.10.2008.
Numai candidatii selectati pe baza CV-urilor vor fi contactati.

MKB Romexterra Bank is the subsidiary of the German financial-banking Group Bayerische Landesbank (BayernLB), through its strategic investor MKB Bank, holder of 80,48% participations over the bank’s shares.