Angajam educator specializat

Asociația ProVita pentru născuți și nenăscuți

Job expirat

RESPONSABILITATI

-studii superioare
-Planificarea si desfasurarea activitatilor instuctiv-educative pentru copii.
-Organizarea timpului petrecut de copiii la Centrul de plasament (efectuare teme, servire masa, activitati de recreere si socializare, activitati de dezvoltare personala)
-Mentinerea relatiei cu scoala (cadre didactice si directori) si cu familiile copiilor.
-sustinerea dezvoltarii limbajului copilului,
-crearea contextului cotidian de stabilitate emotionala a copilului,
-acordarea ingrijirilor necesare copilului,
- realizarea educatiei specializate a copilului,
-sustinerea integrarii copilului in viata sociala,
-asigurarea mentinerii relatiilor cu familia copilului,
-mentinerea integritatii si sigurantei beneficiarilor.

CERINTE

- capacitate de lucru individual si in echipa;
- adaptabilitate/flexibilitate si rezistenta la stres;
- capacitatea de a stabili relatii, perseverenta, toleranta, calm;
- competente in asumarea responsabilitatilor;
- organizare si creativitate
-implicare activa in activitatile realizate cu beneficiarii asociatiei;
- discernamant si capacitatea de a rezolva problemele;
- foarte bune abilitati de comunicare interpersonala, deschidere si receptivitate la nou;
- interes pentru perfectionarea permanenta, participare la cursuri de formare;
- motivatie foarte puternica pentru munca cu beneficiarul.

Asociația Pro Vita pentru născuți și nenăscuți este o organizație non-guvernamentală, non-profit și apolitică.
Misiunea Asociatiei ProVita este aceea de a oferi adapost si conditii normale de trai copiilor abandonati, neglijati sau orfani. De a oferi ingrijire si adapost femeilor, mamelor si copiilor acestora, a mamelor in devenire, a adultilor fara adapost si batranilor parasiti.
Rolul nostru este sa oferim sprijin, o casa si mai ales sentimentul de familie celor care traiesc in situatii limita, indiferent de sex, rasa sau religie.