Volunteer abroad!

AIESEC Sibiu

Job expirat

RESPONSABILITATI

Global Citizen Program consta in internship-uri prientate catre dezvoltarea comunitatilor internationale, lucrand cu ONG-uri, scoli sau organizatii de caritate cu scopul de a crea un impact pozitiv in societate, conectand tinerii cu realitatile locale ale diferitelor comunitati.

Detalii:
Durata internship-ului este de 6 saptamani
Participantul beneficiaza de cazare gratuita (si masa, in unele proiecte)
AIESEC ofera suport pe parcursul procesului

CERINTE

Pentru a putea participa la Global Citizen nu este necesar sa ai experienta!
Trebuie sa fii inscris la o forma de invatamant superior
Trebuie sa vorbesti fluent limba engleza
Trebuie sa fii orientat catre dezvoltare personala si deschis catre alte culturi

BENEFICII OFERITE

Taxa de program este de 50 euro
Internship-urile sunt sub forma de voluntariat
Cazarea (si masa in unele proiecte) este (sunt) asigurata/e.

Present in over 113 countries and territories and with over 86,000 members, AIESEC is the world's largest student-run organisation. Focused on providing a platform for youth leadership development, AIESEC offers young people the opportunity to be global citizens, to change the world, and to get experience and skills that matter today!