Sef Sectie Productie, Turda, jud. Cluj

Modulo Decorative Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Planifica realizarea productiei din sectia ciment la nivel calitativ, cantitativ si in intervalul bugetat, controleaza alocarea eficienta a resurselor umane si materiale pentru realizarea productiei
• Coordoneaza sectia ciment, sefii de schimb din subordine, participa la sedintele de productie, comunica deciziile luate (in jur de 70-90 muncitori)
• Asigura instruirea periodica a subordonatilor
• Realizeaza optimizarea permanenta a resurselor financiare, materiale, umane, etc, in procesul de productie
• Participa la programul de investitii si automatizari si raspunde de implementarea proiectelor din sectia sa; momentan derulam actiuni importante de automatizare si robotizare in fabrica
• Realizeaza pontajele echipelor la final de luna si le transmite catre dpt. de resurse umane
• Coordoneaza functionarea echipamentelor, utilajelor si instrumentelor de munca la parametrii ceruti de procesul tehnologic
• Elaboreaza programul de intretinere/reparatii planificate si accidentale pe sectorul sau si activitatea de curatenie
• Efectueaza inregistrarile de productie in sistem (materii prime, materiale, etc)
• Se implica in reclamatiile venite de la clienti pe sectia ciment
• Colaboreaza la implementarea/actualizarea sistemului de calitate si certificare ISO
• Intocmeste rapoarte de productie solicitate de management
• Participa la actiunile de audit

CERINTE

• Studii superioare tehnice
• Experienta de munca de minim 5 ani si experienta in conducere de minim 2 ani
• Cunosterea buna a sistemelor de productie si experienta in fabrici/linii de productie
• Cunostinte de management, abilitati de lucru cu oamenii, leadership
• Persoana perseverenta, proactiva, cu dorinta de imbunatatire continua a rezultatelor
• Abilitati de analiza, de luare a deciziilor importante in timp scurt, planificare, spirit organizatoric, comunicare, orientare catre rezultate, persoana cu initiativa, proactiva, care gandeste “outside de box”
• Cunostinte de limba engleza – nivel mediu
• Cunostinte bune de MS Office

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial competitiv
• Echipa dinamica si perspective de dezvoltare
• Bonus lunar in functie de realizarea normelor si a calitatii cerute
• Tichete de masă in valoare de 20 lei/zi – in functie de realizarea normelor
• Acces la Bookster (inchirere de carti on-line)
• Abonament la sala fitness
• Tichete cadou pentru diferite ocazii (Paste, Craciun)
• Cadouri pentru copiii angajatilor cu ocazia sarbatorilor de iarna si 1 Iunie
• Ajutoare sociale (naşterea copilului, deces in familie, etc)
• Se ofera transport cu masina firmei daca angajatul este din Cluj iar daca este din zonele limitrofe Turzii se deconteaza bon de combustibil

MODULO concepe soluții pentru placare cu piatră decorativă, destinate posesorilor de case, din anul 1984. Modulo este lider pe piața sa și este cel mai mare producător de placare cu piatră din Europa.

Grupul MODULO a fost achiziționat de Owens Corning/Cultured stone în anul 2006. În 2016, s-a transformat într-o afacere de familie. Familia actuală deține Grupul Modulo din anul 1998. Încă de la începuturile sale, Modulo a fost în căutare de tehnologii noi pentru a integra frumusețea pietrei în decorul caselor în mod accesibil și ușor.

MODULO a fost primul care a introdus în Europa conceptul de placare cu piatră cu un kit de instalare care include toate componentele necesare, astfel încât piatra să fie instalată cu ușurință pe pereții interiori sau exteriori fără ajutorul unui instalator profesionist sau zidar. Acest concept de instalare reprezintă acum standardul pe piața furnirurilor de piatră din întreaga lume. Autenticitatea și calitatea produselor Modulo diferențiază Modulo de ceilalți producători și au contribuit la reputația și succesul său.