COORDONATOR TRANSPORT - TURDA

Edy International Spedition

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordonarea directa a activitatii conducatorilor auto si a pozitionarii camioanelor;

- Transmiterea tuturor informatiilor despre transportul faptic (loc incarcare / descarcare, tipul marfii, cota combustibil etc);

- Verificarea zilnica a derularii comenzii pe tot parcursul acesteia, urmarind o serie de informatii: pozitionarea si starea camionului, programul de condus al soferului, timpul de tranzit, evenimente neprevazute pe traseu, achizitionarea de rovignete pentru perioade scurte (1,2 zile);

- Responsabilitatea activitatii de transport – partea de documente, comenzile de transport in sistemul informatic, etc;

- Se asigura ca soferii livreaza documentele insotitoare ale transportului efectuat (CMR, deconturi, foi de parcurs, etc) conform timpilor agreati prin procedurile interne;

- Realizarea instructajului periodic al soferilor din subordine referitor la SSM, PSI, PMI;

- Realizarea zilnica a pontajului soferilor din subordine, conform procedurilor interne.

CERINTE

- Studii de specialitate in domeniul Transport si Logistica – constituie avantaj;

- Experienta in domeniul Transporturilor;

- Abilitati foarte bune de utilizare PC: Microsoft Office, softuri specifice de Transport, alte programe de gestiune;

- Limba engleza - constituie avantaj.

- Persoana organizata, cu o buna capacitate de planificare si coordonare;

- Excelente abilitati de comunicare si negociere;

- Persoana orientata spre rezolvarea problemelor;

- Bune abilitati de a lua decizii in timp scurt.

BENEFICII OFERITE

Pachet de compensatii si beneficii atractiv si sanse reale de dezvoltare profesionala!

Edy Group reprezinta unul dintre cei mai importanti furnizori de servicii integrate in Transport si Logistica din Europa: Transport, Depozitare, Distributie, Service, Alimentare.

Suntem o afacere 100% romanesca si ne mandrim cu faptul ca ducem Romania mai departe in Europa, sub sigla calitatii serviciilor, a dedicarii pentru clientii nostri si a punctualitatii care ne caracterizeaza.

Succesul EDY Group se datoreaza muncii dedicate a angajatilor EDY: pasionati, responsabili, dedicati Romaniei si familiei EDY.

Companiile EDY Group:
- Edy International Spedition
- Edy Logistics
- Edy Distribution
- Edy Invest
- Autocamion Service
- Diesel One

Pentru a ne cunoaste mai bine, te invitam sa vizitezi site-ul nostru www.edyspedition.ro

edy Group
cariere in miscare