Director Economic

S.C. BIZKAIAINVEST S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilităţi principale şi specifice:
Conceperea politicii financiare a companiei, în colaborare cu managerul companiei;
Conducerea, coordonarea şi controlul activităţii angajaţilor departamentului economic din subordine;
Elaborarea împreuna cu managerul şi prin consultarea celorlalte departamente a bugetului de venituri şi cheltuieli, la nivel de companie şi departamente;
Efectuarea de statistici financiare la solicitarea managerului, în functie de elementele ce se doresc a fi observate;
Controlul evidenţei contabile generale, întocmirea balanţelor de verificari lunare şi a bilanţurilor contabile;
Evidenţa furnizorilor, clienţilor şi a decontărilor bancare;
Evidenta veniturilor şi cheltuielilor centrelor de cost şi profit;
Controlul intrarilor şi ieşirilor din gestiune ale mărfurilor şi pieselor de schimb;
Completarea dosarelor de licitaţii și alte asemenea (leasing-uri) cu documente specifice.

CERINTE

Profilul candidatului ideal:
Studii obligatorii: studii superioare economice, studii postuniversitare în domeniul managementului financiar
Experienţă profesională: minim 5 ani într-un post similar;
Excelente abilităţi de utilizare a computerului (Word, Excel);
Spirit organizatoric,leadership, dinamism şi adaptabilitate;
Abilităţi de comunicare, prezentare şi negociere;
Disponibiliate pentru ore suplimentare.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv;
Asigurarea în condiții bune a tuturor costurilor unei eventuale relocări din altă localitate.
Instruire permanenta asigurată de către companie;
Satisfacţii profesionale și șansa de a evolua alături de o firmă în plină expansiune.

Prestări servicii în construcţii şi închirieri de utilaje de mică, medie şi mare mecanizare dedicată domeniului construcţiilor şi domeniilor anexe acestuia.