Analist Credite IMM

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Acordarea tuturor produselor de credit dedicate clientilor tip IMM si persoanelor fizice autorizate/AF in vederea generarii de volume pentru atingerea obiectivelor de vanzare ale bancii pe acest segment;
• Analizeaza afacerea si datele financiare ale clientului, avand ca suport documentatia depusa de catre client, evaluarea bunurilor aduse in garantie, alte surse de informatii;
• Este responsabil alaturi de ceilalti membri ai echipei IMM pentru realizarea bugetului alocat;

CERINTE

• Studii superioare economice;
• Preferabil experienta profesionala in contabilitate, analiza financiara sau creditare;
• Cunoasterea mediului de afaceri local si sectorial;
• Abilitati de comunicare, analitic, meticulos, spirit de observatie si sinteza, organizat, orientat spre client;
• Cunostinte foarte bune de utilizare a PC-ului;

BENEFICII OFERITE

• Oportunitatea de a lucra pentru una dintre cele mai mari banci din Romania si pentru un brand romanesc de top;
• Pachet atractiv de beneficii;
• Ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara;
• Traininguri de pregatire si perfectionare profesionala;
• Oportunitati de dezvoltare a carierei.

- In top 3 cele mai mari banci din Romania, cu 9% cota de piata;
- 1,78 milioane de clienti, 550 de sedii, 6.000 de angajati;
- Unul dintre cei mai mari 20 de angajatori din economia romaneasca (analiza Ziarul Financiar, 2014)
- „Cea mai buna banca din Romania” (Global Finance, 2014);
- „The Most Trusted Brand”, categoria „Banci”, (Reader’s Digest, 2014);
- BT, in„Top Social Brands” (BIZ, 2014);
- In 2014, Banca Transilvania aniverseaza 20 de ani de activitate.