programator web

Mediafamily

Job expirat

RESPONSABILITATI

-devoltarea si intretinerea retelei de site-uri a companiei la timp si conform specificatiilor;
-detectarea si remedierea bug-urilor;
-dezvoltare si implementare a aplicatiilor Internet;
-realizarea de noi functionalitati conform specificatiilor.

CERINTE

Postul necesita o cunoastere buna a cerintelelor de programare impuse de mediul web, precum si bune capacitati de organizare si analiza:

-cunostinte de PHP, SQL, AJAX, XML, XHTML, CSS;
-cunostinte de servicii si tehnologii web;
-cunostinte in proiectarea si intretinerea bazelor de date;
-self-starter cu initiativa si posibilitatea de a lucra independent, cand este cazul;
-capacitatea de a invata lucruri noi

Candidatul ideal este o persoana dinamica, activa, cu abilitati si cunostinte profesionale si cu obiective de dezvoltare profesionala pe termen lung.

BENEFICII OFERITE

-admosfera deschisa de lucru, intr-o echipa tanara si performanta;
-program flexibil

MediaFamily s-a specializat in dezvoltarea solutiilor de afaceri profitand in intregime de tehnologia internetului.
Analizam cererile tehnice si functionale ale fiecarui proiect creand sisteme intr-un mediu sigur si integrat, folosind limbaje de programare cum ar fi PHP, JavaScript, Flash si XML si altele. Aceste sisteme sunt create pe Windows sau Linux cu baze de date cum ar fi MySQL. Aplicatiile noastre sunt realizate cu cele mai noi tehnologii, la cele mai inalte standarde de calitate la care in permanenta adaugam functionalitati noi, asigurandu-ne de evolutia si consolidarea produselor noastre.