Clinica veterinara din Dumbravita angajeaza medic veterinar

LAVIVET SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:
- Desfasurarea activitatii se face atat in cabinet cat si pe teren (gospodarii, grajduri, ferme)
- Se examinezea sanatatea animalelor domestice mici (caini, pisici, etc.),
a animalelor mari (vaci, porci, cai)
- Se prescrie medicamente
- Se vaccineaza animalele impotriva diferitelor boli
- Se castreaza caini si pisici
- Se microcipeaza caini/pisici, se va emite carnet de sanatate/pasaport, se inregistreaza in RECS
- Se deruleaza campaniile de vaccinare anuala (vaccin antirabic canide, tuberculinare bovine, prelevare probe sange ovine, bovine porcine, pasari de curte, vaccinare impotriva antraxului la ovine si caprine)

CERINTE

Absolvent al Facultatii de Medicina Veterinara
- Experienta in domeniu - constituie avantaj (medicina animalelor de companie si a animalelor de curte)
- Respect pentru profesia de medic veterinar si proprietarii animalelor
- Spirit de echipa, initiativa si disponibilitate
- Respectarea programului de lucru (fulltime) - ORAR: 09:00 – 17:00
- Abilitatea de a lucra atat in cadrul unei echipe, cat si individual;

BENEFICII OFERITE

- Salariu 1500 Ron si bonuri de masa
- Posibilitatea de a va imbunatati cunostintele medicale si abilitatile de diagnostic si tratament prin aparatura prezenta in clinica
- Mediu de lucru profesionist si placut

Lavivet este o clinica veterinara care ofera servicii veterinare de cea mai inalta calitate atat in cabinet, cat si la domiciliu.