Web Graphic Designer

SC BYTEWORLD SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- mentinerea si imbunatatirea grafica a site-urilor web
- realizarea de layouturi pentru pagini web, bannere online
- editarea de imagini pentru publicare online
- realizarea de animatii online, grafica web
- realizarea de design grafic pentru afise,pliante si bannere publicitare.

CERINTE

- este obligatorie experienta in activitati de web design si dezvoltare de aplicatii multimedia pentru utilizare online (Adobe Photoshop, Illustrator, Flash).
- creativitatea si simt artistic.
- experienta in utilizarea Dreamweaver si cunostinte de baza HTML (ex. tabele, linkuri si meta taguri) si CSS.
- cunostinte solide in dezvoltarea de aplicatii Flash, inclusiv ActionScript.
- experienta in editarea, modificarea si optimizarea de imagini achizitionate de la fotografi sau agentii foto.
-portofoliu

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru placut, dinamic si stimulativ.
Dezvoltarea carierei intr-o echipa de profesionisti.
Salariu atractiv.

DESCRIEREA FIRMEI

Firma de Web Design & Development cu sediul in Timisoara.