Web Developer /Programator Web: PHP & mySQL, HTML, CSS

DOW MEDIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Implementare CMS - PHP & mySQL
- Realizare templates in format HTML, XHTML + CSS
- Adaugare si prelucrare continut (text, imagini)
- Suport clienti
- Administrare pagini web
- Test aplicatii web

CERINTE

- Cunostinte solide de PHP & mySQL, HTML, XHTML, CSS
- Cunostinte program pentru editare grafica Adobe / Corel / GIMP (to slice the layout)
- Abilitati de comunicare
- Persoana tehnica, cunostinte web principii de baza
- Persoana serioasa si responsabila
- Implicare maxima
- Punctulitate
- Sa raspunda la toate intrebarile din "Interviu online"

Infiintata in Timisoara in 2004, DOW MEDIA este o companie care ofera servicii complete, avand un angajament ferm pentru originalitate si calitatea serviciilor puse la dispozitie.

Oferim urmatoarele servicii:

- webdesign & development
- webhosting & inregistrari domenii
- publicitate online
- branding & corporate identity
- grafica publicitara
- prezentari multimedia
- consultanta
- aplicatii software la comanda
- realizare jocuri si aplicatii interactive
- administrare site-uri.