Traducator Germana-Engleza

ContiTech Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Traducerea documentelor interne(instructiuni tehnice, E-Mails, contracte, prezentari, etc.) din limba germana si engleza in limba romana si ocazional din limba romana in limbile mentionate.
- Rezervare bilete avion, camere hotel, aplicarea regulilor de calatorie impuse de legislatia romana si concern, verificarea deconturilor si avizarea acestora.
- Intocmire diverse rapoarte.
- Preluarea apelurilor telefonice din centrala.

CERINTE

- Absolvent(a) Facultatea de Litere
- Autorizatie traducator pentru limba germana
- Abilitati de operare PC: MS Office
- Comunicativa, deschisa la diversificarea sarcinilor

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv
- Bonuri de masa
- Bonusuri sociale
- Transport gratuit

Der Technologiekonzern Continental ist einer der führenden internationalen Partner der Automobilindustrie. Mit heute weltweit über 80.000 Mitarbeitern stehen wir für umfassendes Know-how in der Reifen- und Bremsentechnologie, Fahrdynamikregelung und Systemelektronik. Und wir setzen alles daran, unsere Vision zu verwirklichen: weltweit die Nr. 1 bei Sicherheit und Komfort für individuelle Mobilität zu sein.

ContiTech Fluid, Teil der Contitech Division, ist Entwicklungspartner und Erstausrüster von der Schlauchkomponente bis zum komplexen Leitungssystem mit umfassender Material- und Verfahrenskompetenz innerhalb der Automobilindustrie sowie vieler weiterer bedeutender Industrien.