Timisoara / Reprezentant Medical - promovare suplimente premium brand

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania angajatoare reprezinta cel mai renumit producator si retailer american de produse parafarmaceutice. Promoveaza produsele in lanturile de farmacii, la medicii de specialitate si in magazinele proprii cu profil parafarmaceutic.

Cautam un profesionist in promovare medicala si farmaceutica de OTC-uri, suplimente sau parafarmaceutice din Timisoara, dispus sa se deplaseze pe zona alocata: Timisoara si Arad.

Responsabilitati:
Indeplinirea obiectivelor lunare de promovare;
Crearea, dezvoltarea si mentinerea unor relatii constructive cu medicii si farmaciile din zona alocata;
Sustinerea activitatilor specifice de marketing, de prezentari la medici;
Vizite la clienti pe zona alocata: Timisoara si Arad;
Urmarirea iesirii prescriptiilor din partea medicilor vizitati;
Incheierea de relatii/parteneriate cu farmaciile in care medicii prescriptori umeaza sa prescrie;
Documentatie privind fise de produse ce vor intra in promovare medicala (fise de produse/ materiale de marketing);
Respectarea programului de lucru si al touring planului;
Intocmirea rapoartelor de activitate.

CERINTE

Cerinte:
Excelente abilitati de negociere, prezentare si comunicare;
Studii legate de biochimie, farmacie, nutritie reprezinta avantaj;
Experienta in promovare la medici si in farmacii suplimente, OTC-uri sau parafarmaceutice;
Disponibilitate la deplasari pe zona alocata: Timisoara si Arad;
Carnet auto ctg B.

BENEFICII OFERITE

Oferta:
Logistica necesara oferita de companie;
Pachet salarial motivant;
Bonusuri in functie de realizari.

"Pesimistul vede dificultăți în orice oportunitate. Optimistul găsește oportunități în orice dificultate.” (Winston Churchill)
Simți că a venit momentul să faci o schimbare în carieră? Dacă ești în căutarea unui job de calitate, te invităm să ne trimiti cv-ul. Astazi poate fi prima zi în care să vă valorificați potențialul exact așa cum doriți.