Tehnician Telecomunicatii & Alpinist

SC SMG Telecom Service SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Tehnicianul instaleaza echipamente de telecomunicatii pe structuri inalte, folosind tehnici de alpinism utilitar. Cableaza si instaleaza echipamente specifice operatorilor de telefonie mobila si fixa si a furnizorilor de servicii de date si voce.
Asigura support si coopereaza cu NOC L1-L2 pentru remedierea in teren a functionalitatii serviciilor furnizate de operator pentru clientii finali.

CERINTE

Studii medii; Constituie avantaj calificare in alpinism utilitar; Carnet de conducere auto cat. B; Constituie avantaj cunoasterea notiunilor de retelistica si/sau a protocoalelor de comunicatie :PDH/SPDH, TCP/IP; HDLC; ATM.
Constitutie atletica, clinic sanatos, apt pentru lucrul la inaltime; Persoana indemanatica, ordonata, curata, respectuoasa, deschisa, cu spirit de echipa si capacitatea de a gasi solutii in timp record.

BENEFICII OFERITE

- program flexibil pentru echipa de interventii
- masina
- conexiune internet, telefon mobil
- se acorda bonusuri in functie de realizari si de indeplinirea KPI si SLA.
- cursuri de formare profesionala conform cu anexele contractuale.

Compania noastra ofera servicii de instalare, comisionare si mentenanta pentru operatorii de telecomunicatii din Romania.