Tehnician mentenanta echipamente industriale

ROMCRETE ECHIPAMENTE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizarea activitatii departamenului tehnic;
- Asigurarea de suport tehnic efectiv prin activitati de service, reparatii si mentenanta conform solicitarilor;
- Realizarea si urmarirea listelor de piese de schimb , este direct raspunzator de pastrarea bunurilor materiale sau de alta
natura pe care le are in gestiune;
- Realizarea de devize specifice interventiilor tehnice;

CERINTE

- Studii tehnice (in domeniul mecanicii si/sau dinamica fluidelor);
- Capacitate foarte buna de organizare, atentie distributiva, simt pentru detaliul semnificativ tehnic, capacitate rapida de
decizie;
- Sunt necesare cunostinte despre standarde si cote utilizate la echipamente pneumatice si in manipularea de fluide,
fitinguri, furtune, garnituri etc. ;
- Experineta in lucrul cu instaltii pneumatice destinate manipularii de lichide sau alte utilaje mecanice;
- Cunoasterea limbii engleze;
- Disponibilitate de invatare;
- Disponibilitate pentru deplasari;
- Permis categoria B;
- Cunostinte de operare PC – Word, Excel, Outlook, navigare internet;
- Cunoasterea si experienta de lucru cu programe specifice tip CAD pentru proiectare mici instalatii pneumatice cu montaj
si punere in functiune - constituie un avantaj;

BENEFICII OFERITE

- Realizare profesionala si materiala pe termen lung, in cadrul unei echipe de succes, performante.
- Pachet salarial motivant, laptop, telefon mobil.
- Mediu de lucru profesionist

Societatea ROMCRETE ECHIPAMENTE s-a înființat în anul 2008 și are ca domeniu principal de activitate comercializarea de echipamente și instalații industriale de manipulare a fluidelor.

Acestea sunt destinate activităților din domenii cum ar fi contsrucțiile, industria producătoare automotive, industria navală, chimică, de prelucrare a lemnului și metalelor cât și producția de corpuri poliesterice / poliuretanice armate sau nearmate.

Tipurile de aplicații specifice echipamentelor sunt:

Vopsirea, grunduirea, lăcuirea și aplicarea de material texturat
Adezivarea și siliconarea
Lubrifiere și gresare
Injectare/turnarea, pulverizarea de rășini poliuretanice sau poliesteri
Transferul de fluide industriale sau alimetare cu diverse compoziții chimice și diverse vâscozități.
Sablarea
Curățarea cu laser