Team Leader Controlling

Smartree Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajator: Smartree Romania
Domeniu: Contabilitate Finante
Tip job: full-time
Nivel job: 1 - 5 ani experienta
Orase: Timisoara
Actualizat la: 02.11.2012

toate joburile Smartree Romania

Scurta descriere a companiei

Smartree Romania ofera solutii integrate de management al resurselor umane – salarizare, administrare de personal, recrutare, munca temporara si consultanta - destinate cresterii eficientei proceselor care atrag, valorifica si cresc capitalul uman; principala sursa de oxigen pentru afaceri. Avem acoperire nationala permanenta cu prezenta in cele mai importante orase respectiv: Bucuresti, Constanta, Pitesti, Timisoara, Brasov, Cluj, Sibiu.

Daca vrei sa afli mai multe despe noi si serviciile noastre, te rugam sa ne contactezi accesand site-ul nostru: www.smartree.com

Responsabilitati

Pentru unul dintre clientii nostri, lider mondial in productia de filtre pentru instalatii hidraulice, filtre cu autocuratire, separatoare de hidrocarburi, cautam Team Leader in departamentul de Controlling.

Coordoneaza/supervizeaza activitatea echipei de Controlling (respectarea procedurilor specifice inchiderii de luna, calculatii cost, planificari);
Bugetare, forcast, startegic-plan;
Inregistrarea corecta si la timp a documentelor contabile;
Organizarea inventarelor periodice;
Participa la organizarea auditurilor interne, externe si a controalelor financiare ale Ministerului de Finante;
Contabilitatea rebuturilor;
Verificarea intrarilor in contabilitate in functie de centrul de cost;
Impartirea costurilor pe centre de cost;
Determinarea preturilor de transfer;
Efectuarea tranzactiilor de inchidere a comenzilor interne;
Calculatii de costuri;
Intocmirea de situatii economice pe partea de controlling financiar

CERINTE

Cerinte

Absolvent de facultate cu profil economic;
Minim 3 ani experienta profesionala in domeniul financiar-contabil (aria controlling);
Limba engleza si/sau germana nivel avansat;
Utilizare programe SAP, Excel;
Gandire structurata, orientata pe costuri;
Spirit de echipa.

Smartree Romania este o companie specializata in externalizarea salariala, administrare de personal si munca temporara, cu mai mult de 10 ani experienta.

Smartree a reusit sa devina partenerul preferat al companiilor de succes, fie ca sunt companii romanesti, fie ca sunt companii multinationale.

Smartree este partener exclusiv in Romania al ADP - Automatic Data Processing (www.adp.com) si gestioneaza contractele globale care necesita procesare salariala locala.