Supplier Quality Assurance Engineer

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza activitatile de: asigurare calitate la furnizori; receptie calitativa a pieselor aprovizionate destinate productiei; receptie calitativa a serviciilor prestate de firmele de sortare/rework asupra componentelor aprovizionate.
- Avizeaza procedurile compartimentale de sistem;
- Elaboreaza si propune spre aprobare , asigura implementarea si supravegheaza aplicarea politicii companiei privind calitatea la furnizori;
- Elaboreaza sistemul de supraveghere, raportare si imbunatatire a calitatii la furnizori;
- Coordoneaza actitatile de documentare informare la nivel de companie privind incidentele la furnizori; asigura raportarea periodica la nivel de companie sau european a rezultatelor urmaririi calitatii la furnizori;
- Coordoneaza si asigura informarea periodica a furnizorilor cu privire la rezultatele urmaririi calitatii produselor livrate;
- Intocmeste si propune spre aprobare politica si programul de supraveghere a calitatii la furnizor prin actiuni in cadrul companiei si actiuni de intampinare direct la furnizor;
- Coordoneaza actiunile intreprinse de SQA in cazul neconformitatilor datorate furnizorilor, descoperite la receptie, in proces sau la client; urmareste gradul de implementare a actiunilor corective generate de incidentele de calitate ale furnizorilor;
- Aproba produsele si procesele pentru furnizori conform procedurilor PPAP / APQP pentru noile proiecte si noi furnizori inclusiv: validarea ambalajului si a testului de asamblabilitate pentru noile componente , informarea organizatiei cu privire la rezultatul testului; corelarea de masuratori.
- Aprobarea furnizorilor locali care nu fac parte din responsabilitatea organizatiei europene, auditeaza procesele la furnizori si monitorizeaza actiunile care rezulta din audituri;
- Initierea profilui de calitate in SAP a materialelor nou livrate catre fabrica si asigurarea existentei PPAP/ PSW. Elaboreaza si propune spre aprobare politica de supraveghere a calitatii prin inspectie la receptie a produselor aprovizionate de la furnizori; intocmeste si propune spre aprobare programul de dezvoltare a capacitatilor tehnice de supraveghere a calitatii prin inspectii la receptie;
- Realizeaza studiile privind achizitionarea de masini si echipamente de inspectie, masura si incercare si intocmeste RFI;
- Participa la negocierile pentru achizitionarea masinilor si echipamentelor de inspectie, masura si incercare;
- Coordoneaza si supravegheaza activitatile de elaborare , implementare si evoluare a documentatiei specifice activitatilor de inspectie la receptie si serviciilor prestate de firmele de sortare / rework;
- Elaboreaza, supune spre aprobare si urmareste respectarea programelor de instruire a personalului in subordine;
- Asigura interfata cu departamentele companiei pentru activitatile specifice compartimentului;
- Realizeaza evaluarea anagajatilor care ii raporteaza direct si stabileste obiectivele acestora;
- Reprezinta compania pentru probleme SQA in relatia cu furnizorii si departamentele companiei.

CERINTE

- Absolvent de studii superioare tehnice;
- Experienta relevanta pe un post similar;
- Cunoasterea desenului tehnic, utilizarea mijloacelor de masura si control;
- Capacitate de analiza si actiune;
- Cunoasterea limbii engleze;

BENEFICII OFERITE

Salariu fix
Bonuri de masa
Al 13-lea salariu
Bonusuri lunare
Transport asigurat
Servicii medicale

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).