Sudor - ITALIA

EOSeuropa

Job expirat

RESPONSABILITATI

EOSeuropa cauta pentru unul din clientii sai din Italia 3 posturi SUDOR:
- asamblarea partilor metalice astfel incat distanta dintre ele sa ramana constanta de-a lungul imbinarii;
- realizarea de sudura intr-un punct astfel incat aceasta sa aiba un efect cat mai redus asupra urmatoarei suduri;
- extragerea punctelor care sunt prea mari sau rupte;
- dezoxidare, degresare si curatare vopsea sau incrustatii ale capetelor ce vor fi sudate folosind solventi sau perii metalice;
- asamblare si sudura grea, industriala;
- masurarea corecta si positionarea componentelor conform indicatiilor din desenul tehnic;
- precizie in sudura in punct a pieselor metalice;
- precizie in sudura in Argon;
- folosirea podurilor rulante si a motostivuitoarelor.

CERINTE

- interpretare corecta desen tehnic;
- cunostinte minime de limba italiana constituie avantaj;
- studii - liceu/ scoala profesionala cu profil mecanic;
- experienta in companii de profil;
- bune capacitati de relationare cu superiorii si colegii;
- sociabilitate;
- adaptabilitate;
- flexibilitate;
- responsabilitate;
- spirit de initiativa;
- autonomie in gestionarea propriei activitati.

BENEFICII OFERITE

- minim 21.000 EURO anual brut, cu posibilitatea de castiguri suplimentare prin prestarea de ore suplimentare atunci cand este cazul;
- cazare gratuita in primele 6 luni;
- contract de munca legal pentru un an de zile, cu posibilitate de prelungire pe perioada nedeterminata;
- curs de limba italiana gratuit, oferit in Romania pentru persoanele care vor trece selectia;
- transport gratuit Romania - Italia si retur de doua ori pe an cu avionul plus primul drum spre Italia cu autocarul;
- posibilitatea de stabilire in Italia impreuna cu familia dupa prelungirea contractului.

EOSeuropa este o firma cu capital mixt italiano-roman, acreditata ISO 9001:2001, specializata in domeniul consultantei organizationale, ce include si domeniul resurselor umane. Firma activeaza atat in Romania cat si in Italia, oferind consultanta organizationala pentru un spectru larg de companii, recrutari si training de personal pentru pozitii de middle-, respectiv top-management si pentru forta de munca cu un inalt grad de specializare.

Sediul central al EOSeuropa se afla in Roma, cu filiale in Cuneo, in Italia, si Timisoara si Bucuresti, in Romania.