Strategic Buyer

Clarismart Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clarismart Consulting angajaeaza pentru unul dintre parteneri, companie de productie, o persoana pentru postul de Strategic Buyer.

Responsabilitati:

- Asigura in necesarul de marfuri, materii prime, servicii comandate
- Identifica, evalueaza si selecteaza potentialii furnizori, negociaza contractele de furnizare
- Cauta pe piata locala sau europeana furnizori noi si asgura relocarea produselor acolo unde este posibil
- Analizeaza specificatiile tehnice pentru gasirea de noi oportunitati de relocare a produselor pe piata locala
- Implementeaza, analizeaza si urmareste proiectele de internalizare a furnizorilor de materie prima si consumabile
- Implementeaza si administreaza furnizorii noi conform procedurilor si imbunatateste conditiille comerciale existente pentru acestia
- Gestioneaza eficient stocurile, urmareste stocurile interne si ia masurile necesare pentru a asigura corectitudinea acestora
- Realizeaza activitati de receptie, expediere si urmarirea comenzilor de aprovizionare pana la receptia finala
- Stabileste relatii optime cu furnizorii pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a problemelor uzuale
- Prospecteaza piata de profil si a conditiile de achizitii si livrare in vederea optimizarii continue a stocurilor si costurilor
- Receptioneaza comenzile de la clienti si confirma datele de livrare a acestora , realizeaza audit la sediul furnizorilor
- Opereaza in sistemul intern ERP specific activitatatii

CERINTE

- Studii medii sau superioare
- Experienta de minimi 2-4 ani intr-o pozitie similara
- Cunostinte de limba engleza (nivel avansat), lb.germana reprezinta un plus
- Cunostiinte de operare PC
- Persoana organizata, cu spirit de initiativa, atenta la detalii

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite
- Salariu competitiv
- Beneficii suplimentare
- Tichete de masa
- Transport asigurat din Timisoara
- Oportunitati de dezvoltare profesionala

Persoanele interesate sunt rugate sa transmita un CV pe adresa de e- mail office@clarismart.ro

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie de personal