SPECIALIST TAXE

Edy International Spedition

Job expirat

RESPONSABILITATI

In acest moment suntem in cautarea unei persoane motivate si dedicate care sa ni se alature in rolul de SPECIALIST TAXE din cadrul departamentului nostru Financiar. Viitoarul nostru coleg va avea urmatoarele responsabilitati:
- intocmirea periodica a documentelor pentru returnarea de taxe;
- pregatirea si verificarea balantei la nivel de edy Grup;
- verificarea jurnalelor de TVA;
- intocmirea documentatiei pentru recuperarea de TVA;
- mentinerea relatiei cu A.N.A.F.;
- mentinerea relatiilor cu colaboratorii edy Grup.

CERINTE

Suntem in cautarea unei persoane cu experienta in cat mai multe operatiuni contabile si care sa aiba o viziune globala asupa proceselor. Astel, la noul nostru coleg vom urmari:
- 3-5 ani experienta anterioara in domeniul financiar-contabil;
- cunostinte foarte bune de legislatie financiara;
- experienta in recuperarea de TVA;
- experienta in aria de recuperare taxe.

- abilitati bune de operare calculator si experienta anterioara in lucrul cu un sistem ERP;
- viziune globala asupra unui proces: abilitati de evaluare si identificare a riscurilor, atitudine orientata catre solutii;
- persoana proactiva si autonoma;
- persoana organizata cu atentie sporita la detalii;

BENEFICII OFERITE

Se ofera o sansa reala de dezvoltare profesionala.

Edy Group reprezinta unul dintre cei mai importanti furnizori de servicii integrate in Transport si Logistica din Europa: Transport, Depozitare, Distributie, Service, Alimentare.

Suntem o afacere 100% romanesca si ne mandrim cu faptul ca ducem Romania mai departe in Europa, sub sigla calitatii serviciilor, a dedicarii pentru clientii nostri si a punctualitatii care ne caracterizeaza.

Succesul EDY Group se datoreaza muncii dedicate a angajatilor EDY: pasionati, responsabili, dedicati Romaniei si familiei EDY.

Companiile EDY Group:
- Edy International Spedition
- Edy Logistics
- Edy Distribution
- Edy Invest
- Autocamion Service
- Diesel One

Pentru a ne cunoaste mai bine, te invitam sa vizitezi site-ul nostru www.edyspedition.ro

edy Group
cariere in miscare