Specialist Shared Service Center

SC Heraeus Kulzer SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Heraues Kulzer SRL este la origine o firma germana, facand in acest moment parte din grupul japonez Mitsui Chemicals. Producem materiale medicale utilizate in cabinete stomatologice si de tehnica dentara. In anul 2013 Heraeus Kulzer a infiintat o noua filiala in Romania si a transferat in 2014 mai multe linii de productie in noua fabrica din Sacalaz. In 2016 s-au pus bazele unui Shared Service Center in domeniul financiar-contabil pentru care suntem in cautare de colegi.

Responsabilitati:
- Contabilitatea furnizorilor
- Contabilitatea clientilor
- Gestionarea litigiilor
- Reconcilieri interne
- Raportari periodice

CERINTE

- Studii economice
- Cunostinte SAP – AP/AR
- Cunoasterea programelor Readsoft , Bellin constituie un avantaj
- Excel , Word , Outlook
- Engleza – scris si vorbit – nivel avansat
- Germana – scris si vorbit – nivel mediu - constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- training si instruire la locul de munca
- posibilitatea de crestere si dezvoltare profesionala intr-o firma noua
- asigurarea transportului Timisoara-Sacalaz-Timisoara
- pachet salarial competitiv

Heraues Kulzer SRL este la origine o firma germana, facand in acest moment parte din grupul japonez Mitsui Chemicals. Producem materiale medicale utilizate in cabinete stomatologice si de tehnica dentara. In anul 2013 Heraeus Kulzer a infiintat o noua filiala in Romania si a transferat in 2014 mai multe linii de productie in noua fabrica din Sacalaz.