Specialist Resurse Umane si Payroll (contract pe 2 ani)

MAHLE Componente de Motor

Job expirat

RESPONSABILITATI

Completeaza contracte de munca;
Mentine la zi dosarele de personal, cu anexe la contracte, copii dupa documentele personale ale angajatilor, etc;
Intocmeste decizii de incetare a contractelor de munca, acte aditionale si orice alte acte necesare departamentului Resurse Umane;
Intocmeste adeverinte si alte documente care dovedesc calitatea de salariat;
Trimite comanda de tichete de masa catre furnizor;
Opereaza in sistemul de pontaj;
Intocmeste saptamanal si lunar situatii preliminare pentru calculul salarial;
Completeaza si revizuieste bazele de date cu angajati de cate ori este cazul;
Mentine diverse baze de date ale departamentului Resurse Umane;
Ofera suport angajatilor in probleme legate de departamentul Resurse Umane;
Respecta strict termenele impuse pentru inchiderea de luna;
Raspunde pentru acuratetea si corectitudinea actelor redactate;
Realizeaza diverse rapoarte solicitate de conducere/auditori;
Verifica si raspunde pentru corectitudinea datelor din statul de plata.

CERINTE

Studii superioare finalizate (de preferat Economie/ Contabilitate)
Curs de Inspector Resurse Umane
Minim 3 ani de experienta pe un post similar
Cunostinte de legislatia muncii si salarizare
Cunostinte de limba Engleza – nivel mediu (Germana – avantaj)
Abilitate de lucru in echipa
Orientare spre rezultat si capacitate de lucru in conditii de stres, in termene fixe
Persoana comunicativa, flexibila, meticuloasa si bine organizata

Un angajator. Multe soluții inovative în cea mai mare gamă de domenii. Acesta este MAHLE. Suntem un furnizor de top pentru industria automobilelor. Cu produsele noastre pentru motoarele cu combustie și perifericele acestora, precum și soluțiile pentru vehiculele electrice, abordăm toate aspectele cruciale legate de tehnologia sistemelor de propulsie și de aer condiționat.