Senior Trade Marketing Coordinator - zona Vest

Sensiblu

Job expirat

RESPONSABILITATI

Supervizeaza si implementeaza programele si activitatile de marketing cuprinse in programul anual si dezvolta/initiaza alte proiecte locale pentru atingerea obiectivelor comerciale de performanta stabilite de managementul firmei;
Mentine o stransa legatura intre departamenutul de Marketing si departamentul Operational in vederea implemetarii in farmaciile Sensiblu a strategiilor de vanzari- marketing;
Se asigura de implementarea si semnalizarea corecta si in timp a campaniilor generice, a promotiilor dedicate si a ofertelor specilale;
Asigura si verifica implementarea corecta a planogramelor si standardelor de mercantizare stabilite impreuna cu departamentul Operational si Category;
Participa si se implica in deschiderea de noi farmacii; concepe si implementeaza promotii si materiale promotionale specifice acestei activitati;
Propune planuri tactice de marketing (lansari de farmacii noi, farmacii cu probleme,etc) prin crearea si implementarea de promotii locale care sa sprijine locatia sau sa remedieze performanta in cazul in care acest lucru este necesar.

CERINTE

- Minim 2 ani experienta in Marketing sau vanzari (avantaj pharma sau fmcg)
- Experienta in relatia cu clientul (consumator final sau business)
- Studii universitare, Master avantaj
- Fire ambitioasa, self-starter, proactiv, dornic sa invete, abilitate analitica si numerica, personalitate asertiva
- Carnet conducere B
- Disponibilitate pt deplasare extensiva in regiunea Vest (minim 30% din timpul de munca).

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial motivant si oportunitatea de dezvoltarer a carierei intr-un mediu profesionist.

A&D Pharma este cel mai mare grup farmaceutic din Romania care include compania Mediplus, lider national in distributie de produse farmaceutice si parafarmaceutice, Sensiblu, cel mai mare lant de farmacii cu acoperire nationala din Romania si fundatia Sensiblu ce se implica activ in proiecte sociale.
Suntem compania in care pasiunea, creativitatea si perseverenta te conduc spre performanta. Iti oferim un mediu provocator si dinamic in care te poti dezvolta alaturi de echipe de succes si unde tu stabilesti masura impactului pe care il poti avea!
Accepta provocarea de a face diferenta impreuna!