Sef de tura magazin

Acses Business Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

•Experienta relevanta in retail sau vanzari, cunoasterea concurentei, indentificarea punctelor tari si slabe ale magazinului in care isi desfasoara activitatea si modul de exploatare/ remediere a acestora;
•Capacitatea de a lucra cu proceduri, de a intelege si implementa procedurile societatii, constituind exemplu personal de cunoastere si respectare in totalitate a procedurilor, regulamentelor si a manualelor de lucru existente ;
•Capacitatea de a comunica eficient pe verticala si orizontala in cadrul structurii organizatorice a societatii, atat oral cat si in forma scrisa (rapoarte, e-mail, etc.);
•Cunostinte foarte bune de operare pe casele de marcat fiscale;
•Cunostinte despre sortimentatie, termene de valabilitate, conditii de calitate;
•Abilitati de gestionare corecta a valorilor(preluarea incasarilor de la casiere, inregistrarea lor in documentele firmei, depunerea valorilor la banca sau trimiterea lor in siguranta la sediul societatii);
•Abilitatea de a conduce si motiva oameni, de a cunoaste modalitati de a motiva personalul din subordine sa realizeze obiectivele de performanta stabilite ;
•Cunoasterea modului corect de pastrare si expunere la vanzare pentru fiecare articol din toate sortimentatiile;
•Cunoasterea modului de productie pentru sortimentatia din raionul de Gastronomie si Panificatie;
•Cunostinte de utilizare si intretinere a echipamentelor din raione;
•Bune abilitati de lucru cu rapoarte si cifre, intelege importanta raportarilor exacte si la timp, stie sa citeasca si sa interpreteze aceste rapoarte;
•Bune abilitati de operare PC,
•Disponibilitatea la program de lucru prelungit.

CERINTE

•Capacitatea de a forma si conduce echipe performante
•Abilitati de comunicare eficienta
•Spirit de echipa, leadership
•Capacitate de analiza si sinteza
•Orientare spre rezolvarea problemelor şi îndeplinirea obiectivelor la termenele stabilite.
•Abilitatea de a motiva oamenii
•Abilitati de organizare si planificare
•Capacitatea de lucru sub presiune
•Initiativa
•Rezistenta la efort fizic si intelectual sustinut
•Orientare spre rezultate
•Atentie distributiva
•Spirit comercial
•Onestitate
•Spirit de echipa
•Implicare

BENEFICII OFERITE

Oferta:
Salar fix;
Tichete de masa;
Bonusuri comform realizarilor.

DESCRIEREA FIRMEI

companie care activeaza in retail.