Sef de Depozit& Vanzari Active

ALUMIL ROM INDUSTRY S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru punctul de lucru din Timisoara, Alumil angajeaza un profesionist in domeniul profilelor de aluminiu pentru a ocupa functia de Sef Depozit si Vanzari Active.
Responsabilitati:
- Raspunde pentru activitatea si gestiunea punctului de lucru si deleaga responsabilitati pentru oamenii din subordine;
- Mentine si dezvolta portofoliul de clienti existent zonei arondate; se asigura de un contact periodic cu clientii;
- Asigura relatiile cu autoritatile statului, autoritati locale si institutii financiare;
- Indeplineste obiectivele anuale de vanzari si profitabilitate ale punctului de lucru;
- Raspunde de buna depozitare a produselor;
- Intocmeste rapoarte de activitate solicitate, in conformitate cu politica companiei;
- Coordoneaza echipa din subordine astfel incat sa se asigure ca aceasta implementeaza politica comerciala a companiei;
- Realizeaza si revizuieste forecast-ul anual al punctului de vanzari, diferentiat pe tipuri de produse, conform procedurilor interne.

CERINTE

- Studii superioare tehnice sau economice;
- Experienta in vanzari minim 3 ani, de preferinta in domeniul B-to-B;
- Experienta in functie de management;
- Limba engleza- nivel avansat;
- Permis de conducere categoria B;
- Abilitati excelente de team management si organizare.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial excelent

ALUMIL este cel mai mare grup din Grecia care se ocupa de peste 25 de ani cu extrudarea aluminiului, fiind unul dintre furnizorii cei mai cunoscuti din Europa de sisteme din aluminiu pentru toate aplicatiile din domeniul constructiilor.

Compania detine sase fabrici ultramoderne in spatiul balcanic (patru in Grecia, una in Romania si una in Bulgaria) si alte trei in curs de construire, cu o capacitate de productie totala de 73.000 tone profile aluminiu, avand 27 subsidiare ce acopera 45 de piete diferite din Europa, Africa, Orientul Mijlociu si Statele Unite.

ALUMIL Rom Industry (www.alumil.ro) este principala subsidiara a grupului, cu puncte proprii de distributie in 21 mari orase ale Romaniei.